اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

مجموعه: 

حمید هیراد ، حمید هیراد خواننده
حمید هیراد خواننده پاپ از سوی جمعی از شعرا و ترانه سرایان کشورمان به سرقت ادبی متهم شد.
تاریخ انتشار : 9 فروردین 1397

ماجرای اتهام حمید هیراد به سرقت ادبی چیست

حمید هیراد خواننده جوان موسیقی تلفیقی کشورمان به سرقت ادبی از سوی جمعی از ترانه سرایان کشورمان متهم شد .حمید هیراد

حمید هیراد

این خواننده جوان که اولین آهنگ وی با گروه پازل بند در کنار علی رهبری و آرین بهاری در 15 اسفند 1395 با نام «بی تاب» منتشر شد و در اردیبهشت 1396 آهنگ مستقل وی با نام مستم کن روانهٔ بازار شد. در تیرماه 1396 آهنگ دلارام را به همراهی پازل بند منتشر کرد که مورد اقبال طیف گسترده ای از مردم قرار گرفت.

تعدادی از شاعران و ترانه سرایان با انتشار بیانیه ای با موضوع «تضییع حقوق مولفین و حواشی ایجاد شده توسط حمید هیراد» بیانیه ای را منتشر کرده و خواستار رسیدگی این موضوع از طریق مراجع ذیربط شدند.

 

متن بیانیه شکایت از حمید هیراد

در متن این بیانیه که توسط علیرضا بدیع شاعر وترانه سرای مطرح کشورمان در اختیار گروه هنر خبرگزاری مهر قرار گرفته، آمده است:

«در کشور ما، احترام به حق مالکیت اثار هنری امری ست فراموش شده و درین میان، شاعران بسیاری نیز قربانی آن شده اند. از سویی عدم واکنش صنفی نیز به وخیم تر شدن این ناهنجاری انجامیده است. یکی از وظایف وزارت فرهنگ و ارشاد، صیانت از آثار ادبی ست. طبیعتا زمانی که این مسئولیت پذیری در قبال آثار کسانی چون مولانا و شهریار تبریزی و سیمین بهبهانی وجود نداشته باشد، شعر و ترانه ی امروز نیز از گزند دستبرد نوآمدگان در امان نخواهد ماند.

 حمید هیراد

شکایت از حمید هیراد برای سرقت ادبی

 

ما جمعی از شاعران و ترانه سرایان ضمن ناپسند دانستن سرقت ادبی و محکوم کردن آن، موارد زیر را که توسط حمید هیراد خواننده صورت گرفته است ناشایست دانسته و خواستار رسیدگی مراجع ذیربط در جهت احقاق حقوق از دست رفته صاحبان آثار هستیم:

1. استفاده اثر بدون کسب مجوز از صاحب اثر

2. ضایع کردن حقوق مادی_معنوی شاعران و ترانه سرایان

3. جعل نام و دستبرد در متن بدون اطلاع و رضایت صاحب اثر

4. تلفیق ابیاتی از شعرای مختلف بدون کسب اجازه و ثبت تمامیت این کلاژ به نام حمید هیراد در پوستر و صفحه شخصی وی

5. هتاکی و طرح داعیه ی شکایت از منتقدان و افرادی که در جهت تنویر افکار عمومی اقدام کرده اند

6. اهانت های زننده مدیر برنامه های حمید هیراد به منتقدان و کاربرد عبارات سگ های هار و گرسنه در مورد منتقدان!

در پایان ضمن پای فشاری بر مصالح صنفی خویش اعلام می داریم که تا احقاق حق یک یک شعرایی که به دلیل نداشتن رسانه ای رسا، از گفتار وا مانده اند، از کار نخواهیم ماند.

و اما روی اصلی این پیکان به سمت تهیه کنندگان این دست آثار است که بدون توجه به حقوق پایمال شده، تنها به فکر تهیه ی آثاری سودآور بدون منفعت ملی و ارتقای فرهنگی می باشند. بی شک این بنگاه های اقتصادی نیز باید پاسخگوی مطالبات برحق صنف شاعران و ترانه سرایان باشند و در صورت عدم توجه به مطالبات مذکور، با برخوردهای وسیع تر صنفی و دیگر اقدامات قضایی مواجه خواهند شد.

 حمید هیراد

نمونه هایی از سرقت ادبی حمید هیراد

 

بخشی از امضاکنندگان:

علی آذر

اکبر آزاد

روزبه آزادی

محسن انشایی

علی ایلیا

یلدا انگالی

مهدی ایوبی

سارا بالو

علیرضا بدیع

روزبه بمانی

محمدعلی بهمنی

سعید بیابانکی

امیر پیرنهان

پریا تفنگ ساز

امیر توده فلاح

همچنین بخوانید : واکنش حمید عسکری به حذف اجرایش از برنامه دورهمی

کمال حسینیان

سعید دبیری

الهام دیداریان

رویا دیژن

ایرج زبردست

صابر ساده

هما سعادت

امید صباغ نو

آریا صلاحی

حمیدرضا صمدی

حامد صوفی پور

آبا عابدین

ایمان عباس پی

سیامک عباسی

حامد عسکری

اصغر علی کرمی

حسن علیشیری

حسین غیاثی

علی فردوسی

صابر قدیمی

اکبر قنبرزاده

یاسر قنبرلو

نیلوفر لاری پور

امیرحسین مدرس

محمد مقتدایی

پرسا مقدس

ایلیا منفرد

مهدی موسوی میرکلایی

عمران میری

مهتاب یغما

علی اکبر یاغی طباز

میثم یوسفی»

 تاريخ : پنج شنبه 9 فروردين 1397برچسب:, | 12:36 | نويسنده : ماه |

مجموعه: اخبارفرهنگی

خانه مسافر
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
رای دیوان عدالت اداری مبنی بر ممنوعیت ایجاد واحدهای اقامتی توسط دستگاههای اجرایی درحالی صادر شد که ماده ۲۳ قانون خدمات کشوری نیز بر آن تاکید داشت اما دستگاهها آن را اجرایی نکردند.

به گزارش خبرنگار مهر، چندین سال است که بخش خصوصی فعال در حوزه گردشگری به خصوص فعالان مراکز اقامتی در جلسات و گفتگوهایی که با مدیران دولتی از رئیس سازمان میراث فرهنگی گرفته تا وزرا دارند این موضوع را مطرح می کنند که نهادها و سازمانهای دولتی مراکز اقامتی زیادی دارند که ایجاد آن توسط این نهادها خلاف قانون است اما کسی توجهی به این موضوع ندارد به عنوان مثال هتلهای استانی مانند مازندران خالی از مسافر است اما مهمانسراهای دولتی آن همیشه پر هستند چرا باید این اتفاق بیفتد وقتی که دستگاههای دولتی وارد حوزه گردشگری و جذب مسافر می شوند اما بخش خصوصی باید نگران سرمایه ای که در حوزه مراکز اقامتی کرده باشد و هتلش خالی از مسافر؟!

در سال ۸۶ و در ماده ۲۳ قانون مدیریت خدمات کشوری یک بار به این موضوع پرداخته شد. در این قانون آمد که  ایجاد و اداره هرگونه مهمانسرا، زائرسرا، مجتمع مسکونی، رفاهی، واحدهای درمانی و آموزشی، فضاهای ورزشی، تفریحی و نظایر آن توسط دستگاه‌های اجرائی ممنوع است. در تبصره یک نیز نوشته شد: دستگاه‌هایی که بر اساس وظایف قانون خود برای ارائه خدمات به مردم عهده‌دار انجام برخی از امور فوق هستند با رعایت احکام این فصل از حکم این ماده مستثنی محسوب می شوند و تبصره دوم نیز آمد که مناطق محروم کشور تا زمانی که از نظر نیروی انسانی کارشناس و متخصص توسعه نیافته‌اند با تصویب هیات وزیران از حکم این ماده مستثنی هستند.

اما هیچ وقت دستگاههای دولتی این ماده قانونی را اجرا نکردند. و همچنان نیز بسیاری از دستگاههای دولتی و وزارت خانه ها و دانشگاهها نه تنها مراکز اقامتی خود را واگذار نکردند بلکه به این واحدها در طول ده سال اخیر اضافه نیز کردند. 

تا اینکه در روزهای اخیر دیوان عدالت اداری یک رای برای تاکید بر ممنوعیت ایجاد و اداره هر گونه واحد اقامتی توسط دستگاههای اجرایی صادر کرد. در این رای صادره ، شاکی سازمان بازرسی کل کشور اعلام شده و موضوع آن نیز ابطال مصوبه هیأت وزیران در خصوص اجازه به نهاد ریاست جمهوری در خصوص ارائه برخی خدمات درمانی، اقامتی و رفاهی برای مقامات و مسئولین سیاسی و اداری کشور از محل اعتبارات مصوب مربوط (رفاهی) بوده است.

در متن این شکایت نیز آمده که« در بررسی عملکرد اداره کل رفاه، تعاون و بهداشت نهاد ریاست جمهوری مشخص شد، علیرغم تصریح ماده (۲۳) قانون مدیریت خدمات کشوری و تبصره‌های ذیل آن، نهاد ریاست جمهوری هزینه‌های نگهداری و اداره مهمانسرا و... را از محل اعتبارات آن نهاد پرداخت می‌کند.»

دیوان عدالت اداری پیرو موضوع مطرح شده، رای نهایی خود در راستای اجرای تبصره ۱ ماده ۲۳ قانون مدیریت مبنی بر ممنوعیت ایجاد و اداره هر گونه واحد اقامتی شامل مهمانسرا، زائرسرا، مجتمع مسکونی، رفاهی، واحد درمانی و آموزشی، فضاهای ورزشی، تفریحی و نظایر آن توسط دستگاه‌های اجرایی را صادر کرد. 

بنابراین بار دیگر بر ممنوعیت ایجاد و اداره هر گونه واحد اقامتی توسط دستگاههای اجرایی تاکید شد اما این تاکید و این رای تا زمانی که نظارت و اقدام جدی برای حذف مهمانسراهای دولتی نباشد، در حد یک رای باقی خواهد ماند. 

از سوی دیگر باید در نظر گرفت که کارمندان ادارات و سازمانهای دولتی که به سفر می روند در ایران آمار زیادی را به خود اختصاص می دهند اگر این تعداد افراد در هتلها اقامت کنند به طور قطع سرمایه گذاران در صنعت هتلداری وضعیت مناسب تری خواهند داشت این درحالی است که اقامتگاههای دولتی حتی در ایام نوروز و یا تعطیلات نیز پذیرای کارکنان خود هستند و این مصداق بارز دخالت دولتی ها در امور بخش خصوصی به ویژه صنعت هتلداری است. صنعتی که سرمایه گذارانش همیشه از اینکه هتلهای آنها خالی از مسافر است شکایت می کنند.

این نکته را عباس بیدگلی معاون اجرایی جامعه هتلداران ایران تایید کرد و به خبرنگار مهر گفت: تبصره های ماده ۲۳ قانون خدمات کشوری موجب شده بود که اقدام دستگاههای دیگر برای ایجاد اقامتگاه تحت الشعاع همین تبصره ها قرار گیرد و گرنه قبل از رای دیوان عدالت اداری در این قانون صراحتا بیان شده که دستگاههای اجرای نباید نسبت به ایجاد مهمانسرا اقدام کنند. 

سفر کارتی که خوب اجرا نشد

در هر حال این رای برای صنعت گردشگری اتفاق خوبی است چون دستگاههای دولتی برای مهمانان و کارکنان خود مهمانسراهای زیادی ایجاد کرده اند حتی یکی از دانشگاههای کشور به تازگی به نام مرکز آموزشی و رفاهی مجوز گرفته و این ساختمان را به اقامتگاهی با ۴۰ سوئیت تبدیل کرده است. در جای دیگر به نام هتل اسکول مهمانسرا ایجاد کرده اند و تنها کارکنان خود را می پذیرند. آیا در اختیار قرار دادن یک ساختمان به نام مهمانسرا توسط دستگاههای دولتی نوعی احتکار نیست؟

وی گفت: من قبلا به سازمان میراث فرهنگی پیشنهاد کرده بودم که شرکت ایرانگردی و جهانگردی این مهمانسراها را در اختیار بگیرد و آنها را به بخش خصوصی واگذار کند. اما هیچ وقت این کار هم انجام نشد. 

بیدگلی با اشاره به اینکه دادن تسهیلات به کارکنان دولت راههای مختلفی دارد گفت: می توان این مراکز اقامتی را از دستگاههای دولتی گرفت و به جای آن طرح های دیگر را جایگزین کرد. به عنوان مثال چند سال پیش سفرکارت ملی در سازمان میراث فرهنگی طراحی شد که اگر به خوبی اجرا می شد، حتما می توانست به بهترین شکل ممکن به کارکنان خدمات ارائه شود. 

وی افزود: یک دستگاه دولتی مهمانسراهایی دارد که معمولا بعد از چند سال فرسوده می شوند، ضمن اینکه حضور کارکنان در این مراکز به تکرار می افتد در طرح اولیه سفر کارت قرار براین شد که هزینه خدمات رفاهی توسط دستگاهها به کارتها واریز شود و امکان برداشت پول نیز از آن وجود نداشته باشد و دارنده سفر کارت به هر هتلی که این کارت را می پذیرد وارد و از خدمات آن استفاده کند به این ترتیب یک کارمند می توانست به جای اینکه هر سال به یک مهمانسرای دولتی برود از هتلهای کشور در هر شهری استفاده کند. اما متاسفانه این طرح در سالهای بعد به بدترین شکل ممکن اجرا شد و هم هتلداران آنرا اجرا نکردند و هم دستگاههای دولتی.

به طور قطع به نظر می رسد که راهکارهای متفاوتی برای دستگاههای دولتی وجود دارد که بتوانند به کارکنان خود در حوزه رفاهی خدمات ارائه کنند این خدمات می تواند استفاده مکرر از یک مهمانسرای فرسوده که غالبا در حد یک اقامتگاه نامناسب و بدون خدمات جانبی نگهداری می شود نباشد!تاريخ : جمعه 27 بهمن 1396برچسب:اخبار, خبر, اداره رفاه, بهداشت, فرهنگی, سازمان دولتی, دیوان عدالت اداری, | 19:1 | نويسنده : ماه |
متلک های پر شیطنت و سیاسی مهران مدیری به عشق های الکی و ...

 

ای کاش برای عاشق شدن عوارض تعیین می کردند

مهران مدیری در برنامه امشب دورهمی در ابتدا, جمله ای از وزیر علوم که در آن گفته بود:" لطفا جوانان الکی عاشق نشوند." را ذکر نمود. و سپس با طعنه به مسله بالارفتن نرخ عوارض کشور ادامه داد:

راست می گویند الکی عاشق نشوید. کاش برای عشق های الکی عوارض تعیین می کردند. مثلا بار اول 250 تومن بار دوم سیصد و بیست تومان و ...

اصلا دانشجوها تیروئیدشان پرکار شده و فکر میکنند که عاشق شده اند و تحت فشار هورمون ها قرار گرفتند, در حالیکه اگر کفش های شان را یک شماره بزرگتر بگیرند, مشکل رفع می شود.

در ادامه برنامه با اشاره به مساله آلودگی هوا و زلزله گفت:

مردم به مشکل آلودگی هوا اعتراض نمودند, ولی مقامات مسئول در پاسخ به آن ها گفتند که:

دعا کنید باد بیاید.

مردم نیز گفتند: خدایا مسئولان محیط زیست را شرمنده مردم نکن, لطفا باد را بوزان.

در ادامه به مساله زلزله اشاره نمود و گفت:

مقامات مسئول از مردم خواسته اند, که برای مصون ماندن در مقابل زلزله لطفا هوشیار بخوابید.

سپس در آیتم نمایشی با اشاره به نامناسب بودن, وضعیت غذای دانشجویان, به مشکل آغشته شدن غذای دانشجوها به کافور نیز اشاره نمودند, و آن را ادویه دانشجویی, نامیدند.

تهیه و تدوین: گروه فرهنگ و هنر سیمرغ
seemorgh.com/culture
اختصاصی سیمرغتاريخ : پنج شنبه 7 دی 1396برچسب:دورهمی, مهران مدیری, عوارض عاشق شدن, تیکه های مهران مدیری, باد ییاد, | 6:7 | نويسنده : ماه |
صفحه قبل 1 2 3 4 5 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار