اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

مجموعه : سخنان بزرگان

 
جملات زیبای برای زود قضاوت نکردن

جملات زیبای در مورد زود قضاوت نکردن

 

نمون هاي از خوشگل ترین جملات آموزنده در مورد قضاوت نمود رابرای شما عزیزان فراهم نموده ایم 

 

جملات درباره قضاوت

انسانها را از روی تصویر هایشان
قضاوت نکنید
هیچ انسانی از
دلتنگی‌هایش تصویر نمی گیرد

 

قضاوت كردن در مورد ديگران

وقتی دیگران را قضاوت می کني
انها را نه، بلکه خودت را تعریف می کني…!

 

قضاوت كردن در مورد ديگران, قضاوت

جملات درباره قضاوت

 

از زندگی آموختم تا با کفش کسی راه نرفتم؛رفتنش را قضاوت نکنم….

 

قضاوت كردن در مورد ديگران, قضاوت

سخن گهربار در مورد قضاوت

 

بچه که بودیم
قضاوت نمیکردیم
و همۀ یکسان بودیم
بزرگ که شدیم
قضاوت هاي درست و غلط
باعث شد که اندازه
دوست داشتنمون تغییر کنه…
کاش هنوز همۀ رو
به اندازه بچگی دوست داشتیم

 

قضاوت از نظر بزرگان

 

چقدر دردآور هست می‌خواهی مفید باشی
که می خواهي با همۀ مهربان باشی
اما بد فهمیده شوی و بد قضاوت شود
اما با تمام این قضاوت ها مهم نیست
من برای خودم زندگی می کنم

 

قضاوت كردن در مورد ديگران, قضاوت

,سخن بزرگان قضاوت دیگران

 

شخصی در ڪاباره ميميرد
و شخصی ديگر در مسجد
شاید اولی برای نصیحت داخل رفته بود
و دومی برای دزدیدن ڪفشها
پس انسانها را به میل خود قضاوت نڪنیم

 

زود قضاوت نکردن

 

انسان ها برای این که خود
قضاوت نشوند
در قضاوت دیگران عجله می‌کنند

قضاوت كردن در مورد ديگران, قضاوت

قضاوت كردن در مورد ديگران

موقعیتی که هرگز
در اون نبودی رو قضاوت نکن

 

عدالت در قضاوت

 

هیچ کس اونقدر بی گناه نیست
که بتونه زندگی دیگران رو قضاوت کنه
پس سکوت لطفا…

 

سخن گهربار در مورد قضاوت

 

وظیفه ما نیست که خطای دیگران را جستجو کنیم و دیگران را قضاوت کنیم.
تمام نیروی خویش را باید برای قضاوت در کار خود ما صرف کنیم
و سعی کنیم تمامی خصوصیات و صفات بدمان را تغییر دهیم

 

قضاوت عجولانه

 

کسی را قضاوت نکنید ،
فقط برای این که گناهانش با گناه هاي شما فرق دارد…

قضاوت كردن در مورد ديگران, قضاوت

جملات درمورد قضاوت

قضاوت و پیش‌داوری درمورد
یک شخص،
مشخص نمی کند
او کیست؛
مشخص میکند
شما کیستید…!

 

قضاوت كردن در مورد ديگران

 

هیچ کس دراین جهان کامل نیست
اگر از آدمها بخاطر
اشتباهاتشان دوری کنی
همۀ وقت تنها خواهی ماند
پس کمتر قضاوت کن
و اکثر عشق بورز.چگونه می توان فکر کردن نوجوان در مورد خودش را متوقف کرد تا شروع به فکر کردن در مورد دیگران کند؟ 

زندگی کردن، اعتنماد به نفس، کودک، نوجوان

نوجوانان نوع دوست زندگی شادتر، سالم تر، و طولانی تری دارند.

اگر نوجوان فقط با جعبه ابزار سرگرم می شود، همه ی ما می دانیم که اگر این وسیله را از آنها بگیریم برای او مثل یک مشکل حل نشده باقی می ماند- بخصوص زمانی که به آنها قول یک ابزار خاص را داده باشید. این مسائل برای همه معمولی است که: شما یک کیسه محتوای یک گلدان شکسته و لگد زده شده را بر روی زمین و دو رو بر ماشین خانواده ببینید، سرتاسر و همه جا پر از ته سیگار است. یا اینکه متوجه شوید که کودک شما در یک رابطه جنسی محافظت نشده مشارکت دارد. واضح است که هر کدام از این موارد اشتباه و خیلی بد است.

تغییر دادن افکار و رفتار کودکان آنقدر سخت می باشد که غیر ممکن به نظر می رسد، ولی این مسئله بدین معنی نیست که با فرزندمان وارد جنگی دردناک شویم. محققین در مورد نوجوانان مطالعه کرده اند و در رابطه با نوعدوستی نوجوانان راه های امیدوار کننده ای را یافته اند. داشتن یک احساس طبیعی در کودکان باعث می‌شود که کودکان شادتر و سالمتر باشد، و زندگی طولانی تری داشته باشند. بر طبق فرهنگ ترویج شده‌ی فرد گرایی، این مسئله که نوجوانان باید ذهن قوی داشته باشیم مسئله خوبی به نظر می رسد. این مسئله می تواند بد باشد که متوجه شوید فرزند شما خود را محور جهان اطرافش می داند.

برای علاقه مند شدن به دیگران راه های مختلفی وجود دارد. بر طبق نظریه ی استفان پست و جیل نیمارک، نویسندگان «چرا اتفاقات خوب برای آدم های خوب اتفاق می افتد»، هر کسی که کارهای خوب انجام می دهد قلب سالمتر، افسردگی کمتر، اعتماد به نفس بالاتر، و موفقیت بیشتری را کسب می کنند. جای هیچ تعجبی نیست، مدیران اجرایی پویا نوع دوست و بخشنده هستند. در حقیقت، بر طبق یک مطالعه که بر روی داروهای روانپزشکی صورت گرفت، کسانی که دست بخشنده ای دارند و به دیگران کمک می کنند سلامت روانیشان با بخشندگی شان پیوند خورده است. بنابراین کودکانتان را تشویق کنید که از تمرکز بر روی خودشان خارج شده و به دیگران بپردازند. این مسئله آنها را به سوی زندگی بهتر در حال و آینده هدایت خواهد کرد. در اینجا دلایل دیگری برای هدایت نوجوانتان به سوی نوع دوستی بیان شده است:

• نوجوانی که تمایل دارد روابط خانوادگی خوبی داشته باشد. ارتباطاتش محدودتر است، و این بدین معنی است که رفتارهای خطرآفرین از جمله مصرف مواد مخدر، الکل، و روابط جنسی محافظت نشده کمتری دارد.

• نوجوانان خیرخواه کمتر برای چیزهایی که ندارند گریه می کنند و در مقابل برای چیزهایی که دارند سپاسگزار هستند. مطالعه ای که در دانشگاه کالیفرنیا در دیویس انجام شده نشان داده است که کسانی که قدردانی می‌کنند احساس بهتر و عملکرد فیزیکی بهتری دارند.

• جوانان نوع دوست شایستگی اجتماعی و اعتماد به نفس بالاتری دارند و داشتن اعتماد به نفس بالا باعث می‌شود که در مقابل دیگران ترسو نباشند و احساس امنیت کنند.

• جوانان خیر خواه بیشتر دوست دارند که در سنین میانسالی بدن سالمتری داشته باشند. بر طبق تحقیقی که در کالج ولزلی صورت گرفته، نوجوانان خیرخواه دوست دارند که تغذیه ی سالمی داشته باشند، سیگار نمی کشند، ورزش می کنند، و به صورت منظم به پزشک مراجعه می کنند.

ولی چگونه می توانیم به روح فرزندمان کمک کنیم؟ این مسئله راه کارهایی دارد، بخصوص وقتی نوجوانان ترجیح می دهند که تا ظهر بخوابند و هیچ کاری انجام ندهند. بنابراین در اینجا چند راه کار برای اینکه نوجوانتان را تشویق کنید که کامپیوترش یا تختش را رها کند:

• الگوی مناسبی باشید. اگر شما کار خوب انجام دهید، کودکتان نیز کار خوب انجام خواهد داد. در برخی موارد این کار به سادگی مهربان بودن با دیگران است. اگر نوجوان شما ببیند که شما به یک پیرزن برای عبور از خیابان کمک می کنید، او نیز دوست دارد که همان کار را انجام دهد.

• یادگیری حفظ یک زندگی می تواند زندگی کودک شما را تغییر دهد. نوجوانتان را تشویق کنید که در این تابستان نجات غریق شود. یا اینکه یاد بگیرد یک احیا کننده ی قلبی ریوی شود. اگر کودک شما با این توانایی‌ها آشنایی اولیه داشته باشد جسورتر و شجاع تر می شود.

• تشویقش کنید که در یک گروه تدریس خصوصی عضو شود. اگر کودک شما در مدرسه در درس‌هایش قوی است، مطمئنا می تواند به کودکان کوچکتر برای عادت کردن به مطالعه ی موثر کمک کند. نگاه کردن به کودک در حال یادگیری می تواند باعث توانمند سازی خودش شود.

• شجاعت برای ایستادگی در مقابل بی عدالتی به نظر مشکل می رسد، ولی وقتی فرزند شما ببینید که قلدر محبوب کلاسش به وسیله ی دوست همکلاسیش پایین کشیده شده، او تشویق می شود که در مقابل سوءاستفاده ایستادگی کند- فقط با گفتن کلمه ی «هی تو نمی تونی این کارو اینجا انجام بدی.»امور تربیتی در نهاد آموزش و پرورش با تلاش های شهیدان رجایی و باهنر در دوران تصدی وزارت آموزش و پرورش در سال 1359 شمسی ایجاد گشته و تقویت شد.ایده آن دو شهید بزرگوار نوآوری در امر تعلیم و تربیت بود و بر این باور بودند كه تزكیه باید پیش از تعلیم قرار گیرد.

نهال امور تربیتی

علل اصلی تشكیل نهاد امور تربیتی:

1. انتقال ارزش های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به مدارس  و دانش آموزان

2. تربیت و بازسازی دانش آموزان در فضایی انقلابی و اسلامی

3. زمینه سازی برای ورود نگرش های دینی و ارزش های انقلاب اسلامی به نظام آموزش و پرورش و حفظ مدارس از آفات فرهنگی و سیاسی.

4. شناخت و پرورش استعدادهای دانش آموزان در رشد دینی، عقلی، اجتماعی، عاطفی آنان و حفظ ارزشها.

 چرا كه انگیزه های انقلابی و اسلامی همراه با شعار "مربیان امور تربیتی سربازان انقلابند" موجب تأسیس این نهاد انقلابی شده است.

این مجموعه در طی سال های شكل گیری خود تلاش گسترده ای را درجهت رفع كاستی ها و پرورش مذهبی و انقلابی دانش آموزان به انجام رسانده است.

امور تربیتی تاكنون ثمرات بسیار ارزشمندی برای جامعه داشته است از جمله: هدایت و رهبری نسل جوان در دوران 8سال دفاع مقدس، فضاسازی فرهنگی برای دفاع از ارزش های انقلاب در مدارس، ترویج فرهنگ انسان سازی برای تصدی مدیریت های آینده كشور، تحكیم سازه های معنوی خانواده هایی كه در آینده دانش آموزان با آن روبرو هستند، مقابله با توطئه های فرهنگی استكبار و به طور خلاصه پرورش استعدادهای آینده سازان میهن اسلامی.

مربی تربیتی چه وظایفی را به عهده دارد:

    مربی تربیتی برای رسیدن به اهداف بلند و با ارزش خود وظایف زیر را به عهده دارد:

    ¤برنامه ریزی و اجرای مراسم در ایام الله و مناسبت هایی چون،ماه رمضان، دهه فجر، اوقات فراغت پایگاه های تابستانی و...

    ¤ برگزاری مسابقات فرهنگی و هنری برای رسیدن به اهداف تربیتی. برخی از این مسابقات عبارتند از: مسابقات قرآنی (حفظ، قرائت، مفاهیم) احكام، نهج البلاغه، اذان، تواشیح، انشای نماز)مسابقات هنری شامل (خطاطی و نقاشی با گرایش های مختلف، تذهیب، كاریكاتور، مینیاتور، نمایش نامه، سرود و...)مسابقات ادبی شامل (كتابخوانی، مطالعه تحقیق، داستان نویسی، شعر و...)

    ¤برگزاری اردو و بازدیدها

    ¤برگزاری مراسم صبحگاه

    ¤تدریس در كلاس های پرورشی

    ¤شركت در جلسات اداره و انجمن اولیاء و...

    ¤راه اندازی و نظارت بر كتابخانه، نوارخانه، تهیه سرود برای مناسبت ها و...

    ¤مدیریت تشكل های دانش آموزی (بسیج، انجمن اسلامی، شورای دانش آموزی، پیشتازان، فرزانگان، هیئت های مذهبی

¤ارتباط گیری با دانش آموزان و معرفی الگوهی مناسب تربیتی به آن ها

نهال امور تربیتی

امور تربیتی و كاستی ها

با توجه به نقش و جایگاه مهم امور تربیتی هنوز شاهد این هستیم كه در بسیاری از مدارس به اهمیت كار مربیان تربیتی توجه نمی شود و گاها ساعت كلاس های پرورشی به كلاس های جبرانی دروسی چون فیزیك و عربی و ... اختصاص داده می شود.هم چنین امكانات و منابع مالی مناسب برای امور تربیتی در نظر گرفته نشده است و  به واقع در زمینه بودجه و امكانات وقعی به نهاد امور تربیتی نهاده نمی شود.نیز در بحث امور تربیتی با كمبود نیروهای متخصص در این زمینه روبه رو هستیم كه امیدواریم این مشكلات به زودی از سر راه تربیت فرزندان ما برداشته شود.

 

چند پیشنهاد برای بهبود اوضاع امور تربیتی:

   

- انتخاب منابع مناسب برای ارتقای علمی مربیان با استفاده از نیازسنجی و نظرسنجی از خود مربیان برای كیفیت بخشی به برنامه های تربیتی.

    - طراحی برنامه های تربیتی برای نسل امروز و نسلی كه در آینده می خواهد زندگی كند.

    - استفاده از ذخیره های تربیتی (مربیان توانمند و با تجربه  و خلاق در زمینه امور تربیتی) با تشكیل گروه های تخصصی.

    - تدوین برنامه های كوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت برای رسیدن به اهداف تربیتی با استفاده از امكانات روز مثل فن آوری اطلاعات و...

    - تقویت بنیه مالی بخش امور تربیتی از طریق جذب درآمدهای مختلف

- بازسازی تشكیلات امور تربیتی و توسعه كمی و كیفی این بخش.

    - تغییر نگرش مسئولین مربوطه در تامین منابع مالی و انسانی با استفاده از برگزاری همایش ها و نشست های علمی.

   

    - به روز كردن اطلاعات مربیان و معاونان پرورشی و همسو نمودن دیگر نهادهای فرهنگی با امور تربیتی.

 

در پایان امید است با تغییر نگرش ها نسبت به معاونت باارزش تربیتی در آموزش و پرورش تحولات چشمگیری كه در شأن جمهوری اسلامی می باشد را در این وزارت خانه شاهد باشیم؛ در وزارت خانه ای كه عظیم ترین سرمایه یعنی سرمایه انسانی را داراست.صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار