اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

  نایین یکی از شهرهای کویری است که قدمتی دیرینه داشته و آثار فراوانی از معماری دوره های مختلف را در خود دارد. شهری که از دیرباز محل تلاقی شاهراه های مختلف را در خود دارد.
 
شهری که از دیرباز محل تلاقی شاهراه های ارتباطی در کویر بوده و احداث کاروانسراهای متعددی در اطراف شهر هم به همین دلیل است. در شهر نایین علاوه بر تماشای بناهای کهن می توانید هنرمندان عباباف را در کارگاه های سنتی شان ببینید و بعد از گشت و گذار در میان دیدنی های شهر و البته خرید از عبابافان میراث دار، به کمک راهنماهای محلی با کمی رانندگی در اطراف شهر به یک کویر خوش آب و هوا برسید.

کجا بگردیم؟
سلام بر تاریخ
اگر از سمت تهران وارد شهر نایین شوید، کمی قبل از میدان اصلی شهر (امام) به چهارراه پلیس می رسید. چهارراه را به سمت چپ بپیچید تا وارد خیابان آیت الله نایینی شوید. خیابان را تا انتها بروید و خودروی تان را پارک کنید و گشت و گذار را شروع کنید.

مسجد جامع: مسجد جامع نایین، مسجدی است به سبک مساجد اولیه اسلام که بی شباهت به مسجد تاریخانه دامغان نیست. این عمارت هزارساله، ستون هایی خوش نقش و گچبری هایی استادانه دارد. مناره مسجد در قرون بعدی ساخته شده و در بیرون فضای اصلی مسجد هم می توانید سرداب و شبستان زیرزمینی را ببینید. منبت کاری های در چوبی مسجد و سردر زیبایش مسافران را مجذوب خود می کند.  

جاذبه های گردشگری نایین

مسجد جامع نایین، مسجدی است به سبک مساجد اولیه اسلام

 
خانه پیرنیا: رو به روی مسجد جامع، خانه پیرنیا قرار دارد که قدمتش به دوران صفویه بر می گردد. علاوه بر تماشای معماری و ظریف کاری های هنرمندان می توانید روی دیوارهای شاه نشین این خانه، نقاشی هایی از مجموعه داستان های «هفت پیکر» نظامی را ببینید. موزه ای هم در این خانه برپاست که برای تماس با آن، می توانید با شماره 32253621 (031) تماس بگیرید. 

جاذبه های گردشگری نایین

رو به روی مسجد جامع، خانه پیرنیا قرار دارد

  
آب انبار و نارین قلعه (نارنج قلعه): کوچه رو به روی مسجدجامع را که پیاده به سمت پایین حرکت کنید، آب انبارِ «خان» را در سمت راست تان و نارین قلعه را در سمت چپ خواهید دید. دیوارهای نارین قلعه خشتی است و قدمتش به پیش از اسلام (دوره اشکانی) می رسد و قدیمی ترین بنای نایین است که البته تا دوره قاجار مورد استفاده بوده.

جاذبه های گردشگری نایین

دیوارهای نارین قلعه خشتی است و قدمتش به پیش از اسلام (دوره اشکانی) می رسد

   
بازار قدیمی: پشت نارین قلعه کوچه ای است که در ابتدای آن مسجد «خواجه خضر» را می بینید و سپس یک ساباط قدیمی شما را با به بازار سنتی این شهر هدایت می کند. مسیر 300 متری مسجد خواجه خضر تا حسینیه چهل دختران، راسته بازار را تشکیل می دهد. معروف ترین سوغاتی های نایین، عبا و قالی و داروهای گیاهی (از جمله کتیرا) و لبنیات محلی است.

جاذبه های گردشگری نایین. معروف ترین سوغاتی های نایین، عبا و قالی و داروهای گیاهی (از جمله کتیرا) و لبنیات محلی است

  
سایر عمارت های کهن: از سایر جاذبه های بافت تاریخی نایین می توان مسجدهای شیخ مغربی و بابا عبدالله، خانه های فاطمی و امامی، حمام های نوآباد و کلوان، باغ مصلا، آب انبار معصوم خانی و یخچال قدیمی را نام برد که با پیاده روی در همان منطقه آن ها را خواهید دید.

جاذبه های گردشگری نایینباغ مصلای از جاذبه های بافت تاریخی نایین می باشد

  
 محله محمدیه: معروف بودن محله محمدیه به کارگاه های عبابافی سنتی اش است. محمدیه در حاشیه جاده نایین به انارک قرار دارد و از میدان غدیر و خیابان شهدا قابل دسترس است. کارگاه های عبابافی بیشتر خانه هایی قدیمی و دستکند در دل زمین اند تا بافندگان در تابستان ها هم از گرمای کویر در امان باشند. در این محله همچنین می توانید به تماشای آسیاب دوهزار ساله «ریگاره» و مساجد هزارساله «سرکوچه» و جامع محمدیه برویده آشورگاه» را هم در بالای تپه ای بلند ببینید که یادگاری از دوران زرتشتیان است.

 جاذبه های گردشگری نایین

معروف بودن محله محمدیه به کارگاه های عبابافی سنتی اش است

 

beytoote.comمجموعه: ایرانگردی و جهانگردی

مراکز خرید توکیو توکیو، مراکز خرید فراوانی دارد که مطمئنا در یک سفر کوتاه چند روزه نمی‌توانید به همه‌ی آن‌ها سر بزنید و فقط باید چند مورد را برای دیدن انتخاب کنید.

بهترین مراکز خرید توکیو

مراکز خرید توکیو , توکیو، پایتخت ژاپن، صدها مرکز خرید و اوت لت دارد. در ادامه چند مرکز خرید و اوت لت مهم توکیو را معرفی می‌کنیم.توکیو، پایتخت ژاپن، یکی از بزرگ‌ترین و پیشرفته‌ترین شهرهای دنیا است. این شهر از نظر صنعتی، تجاری، گردشگری و بسیاری موارد دیگر، در دنیا زبانزد است.

تعجبی ندارد که با وجود اقتصاد پویای ژاپن و گردشگران زیادی که هر سال این شهر را برای مقصد سفر انتخاب می‌کنند، توکیو، مراکز خرید فراوانی دارد که مطمئنا در یک سفر کوتاه چند روزه نمی‌توانید به همه‌ی آن‌ها سر بزنید و فقط باید چند مورد را برای دیدن انتخاب کنید تا حال و هوای شهر و مراکز تجاری آن را ببینید و جنبه‌ی متفاوتی از این شهر را فارغ از سنت‌های جالب و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی ببینید.

مرکز خرید Omotesando Hills

این مجموعه‌ی تجاری در مرکز توکیو در یکی از لوکس‌ترین مناطق شهر قرار دارد و بهترین جا برای پیدا کردن نمایندگی‌های برترین برندهای داخلی و خارجی است. البته با وجود گران بودن و لوکس بودن بسیاری از محصولات، می‌توانید اجناس ارزان‌تر که مناسب هر بودجه‌ای باشد، در این مجموعه پیدا کنید. این مجموعه در سال ۲۰۰۵ ساخته شده است و بیش از ۱۳۰ فروشگاه و ۳۸ آپارتمان دارد.

ایستگاه توکیو

ایستگاه توکیو یک مرکز خرید به معنای واقعی کلمه نیست بلکه ایستگاهی است که صدها فروشگاه و رستوران دارد و به همین خاطر به شهرت رسیده است و به عنوان یک مرکز تجاری مهم شناخته می‌شود.

بهترین مراکز خرید توکیو

 

مرکز خرید Futakotamagawa Rise

این مرکز تجاری بدون شک بهترین مرکز خرید توکیو است.
این مجموعه در سال ۲۰۱۵ تکمیل و افتتاح شد؛ مجموعه‌ای که در ایستگاه Futakotamagawa قرار دارد و یک روخانه از کنار آن عبور می‌کند. آتش‌بازی‌های شبانه در تابستان بر فراز این رودخانه بسیار دیدنی است.
در این مرکز تجاری هر امکانات تفریحی و تجاری که نیاز داشته باشید، وجود دارد.

اوت لت وینس فورت (Venus Fort)

دسترسی از طریق: ایستگاه تله‌پورت توکیو

ساعت کار: ۱۱ صبح تا ۹ شب

رستوران‌ها: ۱۱ صبح تا ۱۱ شب

برخلاف بسیاری از اوت‌لت‌های دیگر، فروشگاه‌های این مجموعه در یک پلازای روباز قرار ندارند، بلکه در یک مرکز خرید ۳ طبقه واقع شده‌اند که همه‌ی فروشگاه‌های آن اوت‌لت‌های برندهای مختلف است.

پارک اوت لت Mitsui

این مجموعه از طریق چند ایستگاه قابل دسترسی است؛
ایستگاه Torihama، ایستگاه Minami-Osawa، ایستگاه Iruma و ایستگاه Kaihin-Makuhari.

کجارو

منبع:persianv.comتاريخ : چهار شنبه 13 دی 1396برچسب:ایرانگردی, جهانگردی, مراکز خرید توکیو, اوت لت وینس, , | 16:44 | نويسنده : ماه |

مجموعه:ایرانگردی و جهانگردی

مسجد عمادالدوله‌ کرمانشاه , «مسجد عمادالدوله‌ی کرمانشاه»، از مساجد دوران حکومت قاجاریه است که به دلیل شکوه معماری و نوع ساخت، توجه کارشناسان بسیاری را به خود جلب ساخته است.

همانگونه که بناها تاریخی هر نقطه از جهان، بیانگر هویت، اصالت، تاریخ و فرهنگ آن منطقه است،
مساجد تاریخی نیز ، نمایش‌دهنده‌ی تدین، عرفان و اعتقادات مذهبی مردم آن منطقه است.
در ایران و اکثر نواحی این سرزمین پهناور نیز می‌توان عمارات و آثار تاریخی از این قبیل یافت که در ساخت هر کدام از آن‌ها معماری به سبک و سلوکی خاص و ویژه صورت گرفته است و در عین حال می‌توان با مشاهده و بررسی هر یک از آن بناها، معنویت و روح عرفانی ساکنین‌اش را در گذشته‌های دور، به خوبی لمس کرد.

موقعیت مسجد عمادالدوله روی نقشه

در حقیقت استان کرمانشاه از جمله‌ استان‌های کشور است .
مساجد تاریخی متعددی از دوران مختلف تاریخی در آن مشاهده می‌شود
. مساجدی که هر کدام با تکیه بر معماری خاص از دوران مختلف اسلامی ساخته شده و از این رو در میراث فرهنگی کشور، نام و شهرتی قابل توجه را به‌دست آورده است که می‌توان به «مسجد عمادالدوله» به‌عنوان یکی از ارزشمندترین و باشکوه‌ترین مساجد تاریخی کرمانشاه اشاره کرد.

معماری مسجد عمادالدوله‌ کرمانشاه

مسجد تاریخی عمادالدوله امروزه در بازار شهر کرمانشاه واقع شده است که در اواخر قرن ۱۳ هجری قمری و در سال ۱۲۸۵، نزدیک به ۱۵۰ سال پیش به همت «امامقلی میرزا عمادالدوله»، از والیان و مرزداران منطقه در دوران حکومت قاجاریان احداث شده است. معماری این مسجد تاریخی تلفیقی از زیبایی هنر دست سازنده و روح معنوی و دینی است که در نگاه اول، نظر گردشگرو بیننده را به خود معطوف ساخته و زبان تحسین و تمجید را می‌گشاید. مسجد به صورت چهار ایوانه و با یک مناره است و از بخش‌های مختلفی از جمله سردر، صحن، ایوان، شبستان ستوندار و حجره‌های متعدد تشکیل شده است و در حال حاضر به‌عنوان حوزه‌ی علمیه‌ی امام صادق (ع)، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
صحن مسجد با ابعادی تقریبی و برابر با ۳۰ در ۲۴ متر ساخته شده .
در پیرامون آن ایوان‌ها، حجره‌ها و دهنه‌های متعددی نیز بنا شده است.

ایوان بخش جنوبی صحن ورودی شبستان اصلی و ، دارای ارتفاع بیشتری است.
استادکاران در این قسمت از مسجد  تزئینات زیباتر و غنی‌تری را انجام داده‌اند که بسیار تماشایی است.
جالب است بدانید که کف ایوان و ازاره‌ی این ایوان با سنگ مرمر پوشیده شده و این امر در قرن اخیر صورت گرفته است. همچنین در قسمت‌های بالای ازاره نیز می‌توان کاشی‌کاری‌ زیبایی را مشاهده کرد.
وجود کتیبه‌ای منقوش به قصیده‌ای روی کاشی‌کاری‌های ایوان،
نام پادشاه وقت ناصرالدین شاه و نام بانی را در کنار تاریخ ساخت که ۱۲۸۵ هجری قمری است، عنوان می‌سازد.
در ضلع خلفی ایوان می‌توان درگاهی مشاهده کرد با عبور از آن به شبستان مستطیلی وارد می‌شوند.صفحه قبل 1 2 3 4 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار