اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

زمان در کشورمان خیلی سریع می‌گذرد ایران صد سال پیش خیلی با ایران امروز فرق دارد خیلی چیزها وارد ایران شد که ما مجبور شدیم فرهنگ خودمان را با آن هماهنگ کنیم مانند تلفن همراه که امروزه حسابی مشغول تغییر منش و سبک زندگی ما است.


تهاجم فرهنگی، اگر فرهنگی مانده باشد!

تا قبل از ورود تلفن همراه به خانواده‌ها کسی که خواهان استفاده از تصاویر و فایل‌های مستهجن بود، راه‌های دست یافتن به آن را پیدا کرده و به آن سمت می‌رفت ولی با ورود موبایل به خانواده‌ها و سیستم بلوتوث فایل‌ها و تصاویر راحت تر بین افراد رد و بدل میشد در ادامه با ورود گوشی‌های هوشمند به این ورطه و پس از آن ساخت و به بازار آمدن اپلیکیشن‌های گوناگون  تصاویر و محتویات مستهجن به صورت بالقوه به راحتی در اختیار تمام کسانی قرار گرفت که از این دستگاه استفاده می‌کردند و این اتفاق امروزه به صورتی افتاده که اگر کسی خواهان این مطالب هم نباشد همین که به عنوان مثال اینستاگرام خود را باز کند نمونه‌هایی از این مطالب مستهجن و مبتذل را می‌بیند و کسی دقت نمی‌کند آیا این فرد که به این اپلیکیشن دسترسی پیدا کرده دارای شرط سنی لازم برای استفاده از این اپلیکیشن و چه بسا حتا استفاده از موبایل است یا خیر؟

قانون برای کسانی که در بستر و فضای اینترنت اقدام به انتشار محتوای مبتذل می‌کنند جریمه‌ها و مجازاتی را در نظر گرفته است.

به استناد ماده ۷۴۲، از فصل چهارم قانون جرایم رایانه‌ای، انتشار، توزیع، معامله و نگهداری، به قصد تجارت یا افساد، (محتویات مستهجن)، جرم است و مرتکبان این اعمال به مجازات مقرر در قانون محکوم می‌شوند. این مجازات، با توجه به شرایط و نحوه وقوع جرم، شامل ۹۱ روز تا ۲ سال زندان و جزای نقدی است.

طبق قانون جدید اتحادیه اروپا سن استفاده از شبکه‌‌های اجتماعی در اروپا در سال 2015 از 13 سال به 16 سال افزایش یافت اما در کشور ما متاسفانه این امر در مورد گوشی‌های همراه و برنامه‌های استفاده شونده در بستر اینترنت هیچگاه نه تنها مورد توجه خانواده‌ها بلکه مورد توجه مسئولین نیز قرار نگرفته است.

در کشورمان برای مقابله با هجوم سایت‌های مستهجن اقدام به  فیلترینگ این سایت‌ها کردیم البته نباید دور از نظر داشته باشیم که در زمینه بین المللی نیز سایت‌های اجتماعی مثل یوتیوب، اینستاگرام و... قوانینی را برای عدم پخش تصاویر مستهجن وضع کرده‌اند و در صورت گذر از این خط قرمز آن مطلب حذف یا فیلتر می‌شود. البته جالب است که در کشورمان بحث فیلترینگ بیشتر در مورد مطالب سیاسی به کار می‌رود تا موارد مستهجن!.

دلایل آزادی و راحتی انتشار فساد در اینستاگرام چیست؟

به راستی چرا اینستاگرام منبع تولید و انتشار این محتواها شده است؟ شاید اولین دلیلی که به ذهن برسد این باشد که اینستاگرام یک شبکه بین المللی است و افراد سلیبریتی و مشهور هالیوودی با هر پیشه‌ای از این شبکه استفاده می‌کنند و اقدام به ارسال عکس‌ها و تکه فیلم‌های کوتاه می‌پردازند هستند کسانی که یا به عمد یا به صورت ناخودآگاه سعی در تقلید از سبک زندگی این افراد و متقابلا انتشار آن در این اپلیکیشن می‌کردند و گویی امروزه این سبک زندگی به صورت یک قانون درآمده و کشور اینستاگرام انگار ایران اسلامی نیست، انتشار تصویر جوانان بدون پوشش اسلامی، جشن‌ها و میهمانی‌های آنچنانی و موارد دیگر این زنگ خطر را به صدا در می‌آورد که گویا فرهنگ نسل‌های جدید خیلی با سنت‌های قدیمی‌ها فرق می‌کند. 

شاید دلیل دیگری که به راحتی در شبکه اجتماعی مانند اینستاگرام شاهد ترویج تصاویر مبتذل  و فساد هستیم امکان تولید و ارسال محتوا به صورت ناشناس باشد مسلما هنگامی که شخصی می‌داند برای ارسال پست، کسی وی را بازخواست نمی‌کند و لازم نیست توضیحات به شخص یا اشخاصی ارائه دهد بدون نگرش به عواقب کارش به صورت هیجانی تصمیم می‌گیرد و در بین مردم جامعه مجازی انتشار می‌دهد.

اتفاق جالبی که در این میان و بین کاربران ایرانی افتاده این است که شبکه‌ای مثل اینستاگرام که در زمان‌های عادی بیشتر به اشاعه فساد در آن پرداخته می‌شود در ایام عزاداری ، محرم،  اربعین و ... تبدیل به هیئت مذهبی می‌شود و مطالب مذهبی در آن به انتشار می‌رسد و این اتفاق توسط همان کسانی می‌افتد که تا دیروز عکس‌های میهمانی‌ها و ...شان همه جا را پر کرده بود! این در نظر نگارنده یک دلیل دارد و آن هم این است که مردم ایران، ایرانیان بسیار هیجانی عمل می‌کنند و با اینکه ذات مردم ایران مذهبی است و این مذهبی بودن یعنی ایمانی که از زمان‌های قدیم ایرانیان زرتشتی و خدا پرست بودند و مردمی با شخصیت والای انسانی؛ اما در اوقات دیگر تحت تاثیر هیجانات کذایی اقدام به کپی و پیست و انتشار  مطالب می‌کنند بدون آنکه اولا از منظر شرعی نتیجه این اقدام خود را بدانند و دوما نتیجه اجتماعی آن را مد نظر قرار بدهند که چه تأثیری در شخصیت کودکان و نوجوانانی که به این شبکه‌ها دسترسی دارند می‌گذارد. 

اشاعه فساد از جمله مطالبی است که در نص صریح قرآن به آن اشاره شده است: 

إِنَّ الَّذِینَ یُحِبُّونَ أَن تَشِیعَ الْفَاحِشَةُ فِی الَّذِینَ آمَنُوا لَهُمْ عَذَابٌ أَلِیمٌ فِی الدُّنْیَا وَالْآخِرَةِ وَاللَّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لَا تَعْلَمُونَ(نور 24) كسانی كه دوست دارند زشتی‌ها در میان مردم با ایمان شیوع یابد، عذاب دردناكی برای آن‌ها در دنیا و آخرت است.

همچنین حضرت محمد(ص) نیز می‎فرمایند: "کسى که کار زشتى را نشر دهد همانند کسى است که آن را در آغاز انجام داده."

راه چاره چیست؟

اما راه چاره چیست؟ ایرانی که در صد سال پیش از پوشش چارقد برای زنان  و عبا برای مردان به لباس‌های  متحدشکل و دامن کوتاه رسید و پس از آن با انقلاب چادر و حجاب کامل پوشش تمام زنان شد به طوری که خیلی‌ها در دهه 60 پوشش مانتو را نمی‌پذیرفتند وهمچنین تغییرات پوشش از دهه 70 تا 90، نشان می‌دهد که ایرانیان هنوز به ثبات نرسیدند، هنوز در این هیاهوی تاریخ به مقصد نرسیده‌اند. در کوچه و خیابان روزی به گشت ارشاد برخورد می‌کنند و روزی به آزادی یواشکی و دریافت گل سپید اما در گوشی موبایل، مسئله  فرق می‌کند کسانی را می‌بینی که بدون ریا پوشش کامل را انتخاب می‌کنند و با حجاب هستند و افراد دیگری نیز ضد این‌ها عمل می‌کنند که شاید بیشتر از نسل جوان باشند.  

اگر راه چاره را فیلتر شدن این برنامه‌ها بدانیم مطمئنا فقط صورت مسئله را پاک کردیم چون در صورت فیلترینگ شاید تنها تعداد نسبتا کمی از مخاطبان این شبکه‌ها کم شوند چرا که دانلود و نصب یک فیلترشکن نهایتا 5 دقیقه از وقت فرزندمان را می‌گیرد. پس جامعه شناسان، برنامه‌ریزان و مسئولان باید چاره را پیدا کنند و این مهم عملی شدن نیست بجز برنامه ریزی دقیق و همه جانبه با در نظر گرفتن تمامی زوایای این ماجرا.

حرف آخر

کمی به گذشته برگردیم به زمانی که پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها به مکتب می‌رفتند و مجبور بودند دیوان حافظ و سعدی و شعر شاعران بزرگ را حتما حفظ کنند چون اقتضای جامعه آن زمان این بود آیا زمان آن نرسیده که به کودکان درس آشنایی با شبکه های مجازی و حضور در اینترنت را بدهیم؟ نحوه حضور و استفاده صحیح از این فضا و آگاهی از زوایای پنهان آن. تاريخ : پنج شنبه 9 شهريور 1396برچسب:تهاجم فرهنگی اگر فرهنگی مانده باشد,تهاجم فرهنگی,فرهنگی,تهاجم ادبی,فرهنگ,فرهنگ جامعه, | 11:13 | نويسنده : ماه |

مجموعه: اخبار تکنولوژیسونی اکسپریا زد اولترا,گوشی سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی گلکسی مگا

مقایسه فنی سه فبلت سونی اکسپریا زد اولترا/گلکسی مگا/ هوآوی اسند میت
سال 2011 زمانی که سامسونگ گلکسی نوت را عرضه کرد، همگان به سایز بزرگ اسکرین ایراد گرفتند، اما حالا فبلت ها (سایز بین تبلت و گوشی هوشمند) رفته رفته بازار را قبضه کرده و سازندگان بیشتری به سوی آن می روند.
هفته اخیر نیز سونی جدیدترین فبلت خود بنام سونی اکسپزیا زد اولترا را شوی فنی کرد و این فبلت یکی از بهترین هایی است که تاکنون در بازار عرضه شده است.از سوی دیگر هوآوی اسند میت نیز قابلیتهای خود را دارد که می توان قیمت پایین اش را از این دست دانست.


در اینجا سعی می کنیم این سه فبلت را با هم مقایسه کنیم:
طراحی:
هوآوی از جنس پلاستیک بوده که دور فلزی دارد که آن را جمع و جور نشان می دهد. ضخیم آن 9.9 میلیمتر بوده و 198 گرم وزن دارد. سمت راست دگمه روشن و خاموش و ولوم وجود دارد.در قسمت چپ نیز اسلات میکرو اس دی قرار گرفته است. جک هدفون و اسلات میکروسیم قرار گرفته و شارژر میکرویواس بی نیز در پایین دستگاه قرار گرفته است. قاب پشت نرم ساخته شده و به راحتی در دست محکم قرار گرفته و قابل بیرون امدن از بدنه اصلی دستگاه نیست و در آنجا دوربین اصلی دوربین را می توان مشاهده کرد.


اما گلکسی مگا، 6.3 اینچی بوده و از جنس تمام پلاستیک بوده و در دو طرف گوشی فلز به صورت استریپ وجود دارد. 8 میلیمتر ضخامت داشته و 199 گرم وزن دارد. دگمه های نویگیشن و جلو و عقب مانند سایر گوشی های سامسونگ ، طراحی شده و دگمه ولوم در سمت چپ، دگمه روشن و خاموش در سمت راست،جک هدفون در سمت بالا و میکرو یو اس بی در پایین دستگاه قرار گرفته است. قاب پشت پلاستیک شیشه ای بوده و از بدنه اصلی جدا شده و باطری، میکرو اس دی و میکرو سیم از این طریق قابل دسترسی است.


اما سونی اکسپریا زد اورلترا، طراحی فوق العاده زیبا داشته و متالیک بوده و در سه رنگ قابل حصول است. 6.5 میلیمتر ضخامت داشته و وزن آن 212 گرم است. در قسمت جلو نمایشگر قرار داشتهو همراه دوربین دوم جلوه می کند.در قسمت راست جک هدفون، میکرو سیم کارت، دگمه آلومینیومی روشن و خاموش و دگمه ولوم قرار داشته و میکرو یو اس بی، در سمت چپ جا گرفته است. قاب پشت قابل درآوردن نیست اما زیبا، و ضد آب طراحی شده است.


برنده قسمت طراحی از بین سه گوشی سونی اکسپریا زد اولترا است.

سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی گلکسی مگا


نمایشگر:
هوآوی اسند میت، 6.1 اینچ با نمایشگر IPS و اچ دی و رزولوشن 720 در 1280 پیکسل و 241ppi تعریف شده و فناوری گوریلا گلس دارد. گلکسی مگا 6.3 اینچی، با نمایشگر LCD و رزولوشن مشابه با هواوی ، اما با ppi معادل 233 است (pixel per inch). اما سونی اکسپریا زد اولترا 6.44 اینچ بوده و نمایشگر اختصاصی سونی موسوم به TRILUMINOUS داشته و فول اچ دی است و ppi آن نیز 344 است. صفحه نمایشگر ضد خش است.
برنده این بخش سونی اکسپریا است.


سخت افزار:
اسند میت هوآوی، پردازنده اختصاصی چهار هسته ای K3V2 با سرعت 1.5 گیگاهرتز داشته و 2 گیگ رم هم دارد. 4 گیگ حافظه داخلی داشته (امتیاز منفی) اما اسلات آن تا 32 گیگ حافظه را افزایش می دهد. شبکه دو و نسل سه را پشتیبانی کرده و بلوتوث 4 و وای فای و جی پی اس دارد. باطری دستگاه 4050mAh بوده که غول محسوب می شود.


سامسونگ گلگسی مگا پردازنده کوآلکوم 1.7 گیگاهرتزی داشته و دو هسته ای بوده و جی پی یوی Aderno 305 دارد. 1.5 گیگ رم داشته و حافظه داخلی 8/16 گیگ داشته و با اسلات اضافی تا 64 گیگ حافظه ان افزایش پیدا می کند. باطری دستگاه 3200mAh است.


در مورد سونی پردازنده 2.2 گیگاهرتزی بسیار قوی Snapfragon800 نصب شده و گرافیک Adreno 330  نیز وجود دارد. 2 گیگ رم داشته و حافظه داخلی 8/16 گیگ بوده که تا 64 گیگ ارتقا پیدا می کند (با اسلات ). با اتصالات نسل سه و چهار کار کرده و بلوتوث 4 و وای فای و NFC‌ نیز دارد. باطری دستگاه نیز 3050 mAh است.
برنده این قسمت نیز سونی اکسپریا زد اولترا است.

سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی گلکسی مگا


دوربین:
هوآوی اسند میت، دوربین 8 مگاپیکسلی اصلی و 1 مگاپیکسلی جلو برای چت ویدئویی دارد.
گلگسی مگا نیز دوربین 8 مگاپیکسلی اصلی و 1.9 مگاپیکسلی جلو دارد.
سونی نیز دوربین اصلی ان 8 مگاپیکسل بوده و دوربین جلو نیز 2 مگاپیکسلی است.
برنده این بخش معلوم نیست.

سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی گلکسی مگا


نرم افزار:
هر سه دستگاه آندروید داشته ولی اسند میت نسخه 4.1 دارد (امتیاز منفی). در حالی که سونی اکسپریا زد اولترا و گلگسی مگا هر دو 4.2 جلی بین دارند. هر کدام از این سه فبلت، اپ های مخصوص و بهینه سازی شده خود را روی دستگاه لود کرده اند. هوآوی اموشن، سامسونگ تاچ ویز، و سونی پذیرنده هر نوع پن و خودکار روی صفحه خود است.
برنده این بخش معلوم نیست.


قیمت:
هواوی ارزان تر از گلکسی بوده و قیمت سونی هنوز معلوم نشده است اما باید از هوآوی گرانتر باشد.
برنده این قسمت قاعدتا هوآوی است.


پیش بینی اینکه کسانی که دنبال فبلت ارزان هستند هواوی را انتخاب می کنند، کسانی که دنبال اسکرین بزرگ هستند گلکسی را انتخاب کرده و کسانی که دنبال سخت افزار پر قدرت و طراحی فوق العاده می گردند، سونی خواهند خرید.

سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی سونی اکسپریا زد اولترا,گوشی گلکسی مگا

منبع:khabaronline.irمجموعه: اخبار تکنولوژیپرینتر,پرینتر لیزری,پرینتر لیزری دل

پرینتر کوچک وهمه کاره دل
پرینتر دل B1165nfw  یک پرینتر لیزری تک رنگ است  که می تواند به صورت یک اسکنر مستقل،کپی گیر و یک ماشین فکس عمل نماید. این پرینتر Google Cloud Print، Apple AirPrint و اپلیکیشن آندرویدی موبایل برای دل پشتیبانی می نماید. این پرینتر قادر است که از طریق این اپلیکیشن پرینت دل 40 صفحه را به طور اتوماتیک پرینتر بگیرد.


این پرینتر قابلیت نصب وایرلس بدون پسورد را دارد و کابر مهمان نیز در این صورت می تواند از آن بهره ببرد. پرینتر دل B1165nfw  علیرغم قیمت پایین دارای ویژگی هایی است که برای کار در محیط های اداری کوچک مناسب می باشد. این پرینتر دارای طول 11.7 اینچی، عرض 15.8 اینچی و 11.5 اینچ عمق می باشد و وزن آن 16.75 پوند همراه با کارتریج جوهر است.

 

باید توجه داشت این پرینتر جمع و جور اداری برای محیط کوچک مناسب است و برای کارهای بزرگ نمی تواند پاسخگو باشد.
در حالی که دیگر از پرینترهای لیزری ارائه یک رابط صفحه نمایش لمسی با دکمه های مجازی و توانایی ویرایش عکس ها برای چاپ به طور مستقیم در کنترل پنل برخوردارند این پرینتر فاقد صفحه نمایش لمسی بزرگ برای انجام دستورات می باشد.


این پرینتر دارای حافظه 128 گیگی است و حداکثر بزرگ نمایی مدارک را تا 400 درصد و حداکثر کوچک سازی آن تا 25 درصد می باشد. حداکثر رزولوشن پرینتی آن 1200 x 1200 dp است.
ظرفیت رسانه ای استاندارد این پرینتر 150 صفحه و ظرفیت باکس خروجی آن 100 صفحه می باشد و یک ورودی USB 2.0 برخوردار است. قیمت این پرینتر 149 دلار می باشد.

پرینتر,پرینتر لیزری,پرینتر لیزری دل

پرینتر دل B1165nfw 

پرینتر,پرینتر لیزری,پرینتر لیزری دل

پرینتر دل B1165nfw

پرینتر,پرینتر لیزری,پرینتر لیزری دل

 پرینتر دل B1165nfw

پرینتر,پرینتر لیزری,پرینتر لیزری دل

 منبع:technologyha.comصفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار