اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

 غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
بسیاری از غذاهایی که در ایام عید می خورید ،غذاهای شکم پر کن و حجیم هستند. در این ایام مى‌توانید منوی غذاهای خود را از غذاهای سنتی به غذاهای خاص و جدید تغییر دهید.

غذاهایی که در ایام عید مى‌خورید بهتر است سالم تر و خوشمزه تر از غذاهای عادی باشند . در تعطیلات عید معمولا" افراد خانواده دور هم جمع مى‌شوند و فرصت مغتنمى‌فراهم مى‌شود که از کنار هم بودن و مصاحبت با یکدیگر لذت ببرید. پس سعی کنید غذاهایی که در این ایام تهیه مى‌کنید سالم، مغذی و متنوع باشند تا ضیافت خانوادگی اتان لذت بخش تر شود.

غذاهای خاص :
سینتیا ساس، سخنگوی "انجمن رژیم غذایی آمریکا" و نویسندۀ کتاب " برنامۀ غذایی شما مرا دیوانه مى‌کند" مى‌گوید: " آیا برایتان پیش آمده که بعد از خوردن غذاهایی که با گوشت بوقلمون درست مى‌شوند احساس خستگی کنید؟ به اون پرندۀ بیچاره بد و بیراه نگویید حقیقت این است که وجود آمینو اسید تریپتوفان در گوشت بوقلمون باعث احساس خستگی مى‌شود. در عین حال گوشت بوقلمون سرشار از پروتیین است _ که هوشیاری را تقویت مى‌کند _ و تا حد زیادی ضعف و خستگی ناشی از وجود آمینو اسید‌ها را از بین مى‌برد.
ساس مى‌گوید : " مى‌دانید چرا دوست دارید روی مبل راحتی بیفتید و فوتبال تماشا کنید ؟ جواب خیلی ساده است : به علت پرخوری ! او توضیح مى‌دهد که در اثر پر خوری، بیشتر خون بدن شما به جای آنکه به سمت قلب و ریه‌ها بروند ، جذب دستگاه گوارش مى‌شوند تا به هضم کوه مواد غدایی که به این قسمت ریخته شده کمک کنند!!

در ایام تعطیلات مى‌توانید منوی غذاهای خود را از غذاهای سنتی به غذاهای خاص و جدید تغییر دهید. بسیاری از غذاهایی که در ایام عید مى‌خورید، غذاهای شکم پر کن و حجیمى‌هستند. اگر تمرین کنید که حجم غذای خود را کنترل کنید، حتی از سر میزی که مملو از غذاهای رنگارنگ است، سبک و سالم بلند مى‌شوید.

نوع غذا : بوقلمون

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی: با خوردن این غذای منتخب در ایام تعطیل، مواد مغذی فراوانی به بدن شما خواهد رسید ؛ میزان کلسترول، چربی‌های اشباع شده و چربی‌های کلی بوقلمون کم است و حاوی حدود 50 درصد RDA فولیک اسید است که در محافظت از بدن در برابر مشکلات هنگام تولد، انواع سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی موثر است. ساس مى‌گوید، سینۀ بوقلمون بسیار مغذی است ؛ خواص غذایی سینۀ بوقلمون تقریبا" معادل مرغ بریانی است که معمولا" در منوی رستورانها وجود دارد.
میزان انرژی : هر 3 اونس ( به اندازۀ یک دست ورق بازی)از این مادۀ غذایی تقریبا" 105 کالری انرژی دارد. 
مادۀ غذایی : زغال اخته

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی : زغال اخته علاوه بر ظاهر خوشرنگ و اشتها برانگیز، برای بدن نیز مفید است. منبع بسیار خوبی از آنتی اکسیدان‌های مفید مثل ویتامین‌های C و E است و خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن مثل سرطان، سکته و بیماری‌های قلبی را کاهش مى‌دهد. طبق تحقیقات بعمل آمده زغال اخته از عفونت‌های ادراری نیز جلوگیری مى‌کند.
توصیه : زغال اخته کالری کمى‌دارد و به راحتی مى‌توان از آن خوراکی‌های خوشمزه ای تهیه کرد. زمان پخت آن بسیار کوتاه است ( حدود 5 دقیقه). زغال اختۀ تازه را در یک ماهیتابۀ کوچک بریزید و روی آن را با کمى‌آب میوه بپوشانید، کمى‌شکر به آن اضافه کنید و روی شعله بگذارید بجوشد تا وقتی که زغال اخته‌ها با صدا بترکند. سپس شعله را کم کنید و اجازه بدهید چند دقیقه ملایم بجوشد.
میزان انرژی :  ¼ فنجان ( به اندازۀ یک توپ گلف) کنسرو زغال اخته( که در بسته‌های حاوی شربت غله ای فروکتوز ارائه مى‌شود) معادل 110 کالری و ¼ فنجان زغال اختۀ تازه معادل 11 کالری انرژی دارد.

مادۀ غذایی : کدو حلوایی

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی : کدو حلوایی را بهتر است کدوی غنی شده بنامید. این مادۀ غذایی زمستانی علاوه برآنکه حاوی مقدار زیادی فیبر است، سرشار از بتا- کاروتن نیز هست ( بتا کاروتن برای چشم بسیار مفید است و از بدن در مقابل برخی از انواع سرطان‌ها و بیماریatherosclerosis   محافظت مى‌کند. ویتامین C و پتاسیم مورد نیاز بدن را تامین مى‌کند (در شرایطی که شخص فشار خون بالایی دارد، پتاسیم تاثیرات منفی سدیم را خنثی مى‌کند) 
توصیه : ساس مى‌گوید، شیر جوشیده ای که رویۀ آن گرفته شده است را با کدو حلوایی مخلوط کنید تا کالری و چربی موجود در کدو حلوایی تعدیل شود. سپس کمى‌شکر و ادویه ( شامل جوز، دارچین و پودر میخک) به آن اضافه کنید. این غذای فوق العاده خوشمزه و مغذی روی میز غذای شما خواهد درخشید.
میزان انرژی : ½ فنجان کدو حلوایی کنسرو شده ( نیمى‌از محتوای کنسرو استاندارد که حاوی ماست نیز هست) معادل 40 کالری انرژی دارد ( تفاوت میزان انرژی کنسرو کدو حلوایی با کدو حلوایی تازه 15 کالری است).  

مادۀ غذایی : رول‌های گندم سبوس دار

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی : بطور کلی میزان فیبر نان‌های تهیه شده از گندم سبوس دار، نسبت به نان سفید و نان‌های تهیه شده از آرد گندم بسیار بیشتر است. فیبر مى‌تواند خطر ابتلا به بیماریهای قلبی و برخی از انواع سرطانها را کاهش دهد و به حرکات منظم روده کمک کند.
توصیه : در تهیۀ اکثر غذاهای آماده، %100 از گندم کامل استفاده نمى‌شود ( شاید بهتر است گفته شود در اکثر مواد غذایی آماده، از مخلوط گندم کامل و آرد گندم استفاده مى‌شود).  سام پیشنهاد میکند که برای آنکه رول‌های شما طعم بهتری پیدا کنند و از خواص گندم کامل نیز برخوردار باشد مى‌توانید کمى‌جوی دوسر، دانه‌های مختلف ( مثل دانه‌های کدو حلوایی یا گل آفتاب گردان) ، یا میوه‌های مغز دار( مثل فندق، گردو ،...) روی رول‌ها بپاشید.
میزان انرژی : یک رول کوچک حاوی 110 کالری انرژی است.

مادۀ غذایی : نخود فرنگی

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی : این دانۀ گیاهی سبز منبع غنی فیبر ( اعم از حلال و غیر حلال ) است. ساس نخود فرنگی تازه یا فریز شده را به کنسرو نخود فرنگی ترجیح مى‌دهد. او مى‌گوید شناور بودن نخود فرنگی‌ها در مایع کنسرو میزان فیبر این مادۀ غذایی را کاهش مى‌دهد و مواد مغذی آن در آب نفوذ مى‌کنند و این آب به هنگام مصرف دور ریخته مى‌شود. علاوه بر این کنسرو نخودفرنگی حاوی مقدار زیادی  سدیم خواهد شد.
توصیه : ساس مى‌گوید، نخود فرنگی را بهتر است با چیزی غیر از نمک طعم دار کنید. برای این کار مى‌توانید روی آن فلفل و میوه‌های مغزدار مثل مغز بادام یا بلادور بریزید.
میزان انرژی : ½ فنجان نخودفرنگی پخته شده یا منجمد شده ، 30 کالری انرژی دارد.
 
مادۀ غذایی : سیب زمینی شیرین

غذاهای مخصوص ایام کریسمس,ارزش غذایی غذاهای کریسمس
خواص غذایی : سیب زمینی شیرین منبع بسیار خوبی از بتا – کاروتن ، آنتی اکسیدان‌ها و فیبر است.
توصیه : اجازه بدهید سیب زمینی شیرین از شیرینی طبیعی خودش طعم بگیرد. این شیرینی کافی است و نیازی به افزودن شکر قهوه ای یا  کره نیست. ساس پیشنهاد مى‌کند برای آنکه بتوانید آن را به شکل‌های مختلف استفاده کنید مى‌توانید مثل سیب زمینی معمولی آن را با آب بپزید.
منبع : seemorgh.comتاريخ : چهار شنبه 22 آذر 1396برچسب:آشپزی, غذای جشن کریسمس, کریسمس, بوقلمون, کدو حلوایی, نخود فرنگی, سیب زمینی شیرین, | 9:24 | نويسنده : ماه |

مجموعه: خواص خوراکیها ، داروهای گیاهی و طب سنتیداروی گیاهی رشد مو,داروهای گیاهی برای رشد مو

ریزش مو یک مشکل رایج است که نه تنها در مردان، بلکه در زنان نیز دیده می‌شود

 

 اگر از ریزش مو رنج می‌برید، برای جلوگیری از ریزش مو، به برخی از داروهای طبیعی نیاز دارید. این مقاله اطلاعاتی در مورد برخی از داروهای خانگی که می‌توانید از آن برای تحریک رشد مو استفاده کنید ارائه می دهد.


ریزش مو یک مشکل رایج است که نه تنها در مردان، بلکه در زنان نیز دیده می‌شود. اگرچه یکی از علل اصلی ریزش موی ارثی است، اما عوامل بسیاری وجود دارد که می‌تواند به این بیماری منجر شود. افراد مبتلا به استرس در محل کار یا در خانه از مشکل ریزش مو رنج می‌برند. وجود شوره سر در موها یکی دیگر از دلایل اصلی ریزش مو است. در زنان در طول و حتی گاهی حتی پس از بارداری به دلیل تغییرات هورمونی در بدن دچار ریزش مو می‌شوند. ریزش مو می‌تواند نشانه‌ای از بیماری‌هایی مانند تیروئید باشد. علاوه بر این، در حال حاضر، مو به عنوان یک دارایی شناخته شده است که باعث می‌شود شما بهتر دیده شوید. به همین علت، مردم در رابطه با رنگ و مدل مو قبل از استفاده از آنها تحقیق نمی‌کنند. اگرچه این مدل‌ها کاملا شیک هستند اما باعث می‌شود که موهایشان به شدت آسیب ببینند زیرا محصولات مدل مو از مواد شیمیایی ساخته شده‌اند. علاوه‌بر‌این، محصولات مراقبت از مو مانند شامپو نیز مواد شیمیایی خشن دارند که برای موها مضر هستند. از این رو، مهم است که در مورد داروهایی که به حل مشکل ریزش مو کمک می‌کنند تحقیق کنیم و مطمئن شویم که عوارض جانبی ندارند.


درمان‌های خانگی برای رشد مو
اکثر مردم محصولات مراقبت از مو را که به طور گسترده‌ای برای رشد مو تبلیغ می‌شوند را انتخاب می‌کنند. اگرچه استفاده از این محصولات عوارض مضر طولانی مدتی را بر روی مو دارد. از این رو بهتر است که درمان‌هایی طبیعی را انتخاب کنید. یکی دیگر از مزایای استفاده از داروهای طبیعی برای رشد موها این است که آنها بسیار ارزان‌تر از محصولات موی گران قیمت موجود در بازار هستند. برخی از درمان‌های خانگی طبیعی برای رشد مو به شرح زیر است:


آلوئه ورا
آلوئه ورا برای درمان مشکلات و بیماری‌های پوستی مفید است، و یکی از بهترین راه‌ها برای رشد مو است. با استفاده از آلوئه ورا از مشکل شوره سر و شپش خلاص می‌شود، و در عین حال، مو را صاف و نرم می‌کند. شما می‌توانید ژل آلوئه ورا را از فروشگاه‌های مواد غذایی تهیه کنید. مو را با شامپو بشویید سپس ژل آلوئه ورا را به طور کامل به موهای خود بمالید. و سپس چند دقیقه موها را با آب سرد شستشو دهید.

 داروی گیاهی رشد مو,داروهای گیاهی برای رشد مو

آلوئه ورا یکی از بهترین راه‌ها برای رشد مو است

  
حنا
حنا، به عنوان یک ماده طبیعی برای رنگ آمیزی موها استفاده می‌شود مزایای دیگر از جمله به عنوان یک تهویه کننده مو استفاده می‌شود که ریشه‌ها را تقویت می‌کند و رشد مو را افزایش می‌دهد. حنا می‌تواند با تخم مرغ، قهوه، ماست، آب لیمو و آب ترکیب شود. یک قاشق چای خوری روغن نارگیل یا روغن زیتون را به حنا اضافه کنید، زیرا این کار باعث می‌شود موهای صاف و نرمی داشته باشید. حنا را به مدت 45-60 دقیقه روی موهای خود بگذارید و سپس موها را با آب گرم بشویید. استفاده از حنا باعث می‌شود موهای شما صاف و سالم باشد.

 داروی گیاهی رشد مو,داروهای گیاهی برای رشد مو

حنا، ریشه‌ها را تقویت می‌کند و رشد مو را افزایش می‌دهد.

  
درمان با تخم مرغ
گفته می‌شود که تخم مرغ، که یکی از بخش‌های مهم رژیم غذایی سالم محسوب می‌شود، و یکی از بهترین راه های افزایش رشد مو است. تخم مرغ به عنوان یک تهویه مطبوع عمل می‌کند و برای افرادی که موهای خشک دارند مناسب است. 2 زرده تخم مرغ را در یک کاسه بریزید و دو قاشق چایخوری روغن کرچک را به آن اضافه کنید. این مخلوط را به مدت 15-20 دقیقه را روی موهایتان بگذارید و موی سر خود را ماساژ دهید. و سپس موها را با آب بشویید. یکی دیگر از راه های استفاده از تخم مرغ به عنوان یک درمان طبیعی برای رشد مو، ایجاد یک مخلوط از 1 زرده تخم مرغ، ¼ فنجان ماست و یک کمی پوست آهک است. این ترکیب را روی موها بمالید و پس از 10 دقیقه موها را بشویید.

 داروی گیاهی رشد مو,داروهای گیاهی برای رشد مو

تخم مرغ یکی از بهترین راه های افزایش رشد مو است

 
نکات مراقبت از مو
به غیر از این داروهای طبیعی برای رشد مو، بعضی از راهنمایی‌هایی که می‌توانید برای اطمینان از رشد موی سالم داشته باشید، عبارتند از:


ماساژ موهای خود با روغن زیتون یا نارگیل حداقل دو بار در هفته. ماساژ باعث تقویت ریشه‌های مو می‌شود و بنابراین رشد مو را بهبود می‌بخشد.


هرگز موهای خود را با آب داغ یا گرم نشویید زیرا می‌تواند باعث آسیب به مو شود. در عوض، آنها را آب مناسب شستشو دهید.


برای شستن موهایتان از شامپو و تهویه مناسب استفاده کنید.


به غیر از داروهای خانگی ذکر شده، خوردن یک رژیم غذایی سالم و متعادل که حاوی مقدار زیادی میوه و سبزی است نیز برای رشد موهای سالم مهم است.

 

منبع: rasekhoon.netتاريخ : سه شنبه 28 شهريور 1396برچسب:درمان‌های خانگی,درمان رشد مو,رشد مو,مو,بانوان,درمان رشد مو کوتاه,مو,ریزش مو,آلوئه ورا, | 10:27 | نويسنده : ماه |

 

طب سنتی برای درمان بیماری ها

پیروی از طب سنتی برای دریافت سلامتی

 

با پیروی از طب سنتی می توان تعداد زیادی از مریضی هاي را پیشگیري نمود با ما در سایتتالاب باشید شیرینی سلامتی را با ترفند‌هاي طب سنتی بچشید آلبوم: مریضی ها و راه درمان ویتامین E, مناسب‌ترین گوشت‌ها برای مصرف رژیم خوراکی سالم اهمیت بسزایی در درمان مریضی‌ها دارد

 

اشخاص باید برای حفظ سلامتی خود از اصولی که در طب سنتی به سته ضروریه مشهور میباشند، پیروی کنند.

 

رژیم خوراکی سالم اهمیت بسزایی در درمان مریضی‌ها دارد. به عبارتی برای درمان هر مریضی از منظر طب سنتی اولیه باید سبک تغذیه فرد اصلاح شود، از نظر طب سنتی شش اصل ضروری برای داشتن زندگی سالم وجود دارند که این اصول به سته ضروریه مشهور میباشند.

 

زندگی در آب و هوای سالم، تحرک، فعالیت بدنی، خوردن و نوشیدن، خواب و بیداری به اندازه نیاز بدن، تخلیه مواد زائد و سموم بدن به شکل مدفوع، ادرار و تعریق و دقت به نیازها، اغراض نفسانی و روحی و روانی شخص شش اصل ضروری برای داشتن زندگی سالم میباشند.

 

افراد برای داشتن زندگی سالم باید امید و توکل به خدا داشته باشند و از غم و غصه، گریه و ناامیدی که افسردگی و سایر اختلالات روحی و روانی را موجب میشوند، دوری کنند. همینطور خدمت به بندگان خدا و سفر کردن نیز تأثیر چشمگیری در ایجاد روحیه خوب و نشاط برای فرد دارد.

 

افراد باید نیاز‌هاي بدن خود را از طریق پروتئین طبیعی و به کمک مصرف چهارمغز «پسته،بادام، فندق و گردو» فراهم سازی کنند، همینطور بهرهگیری از انجیر، گوشت گوسفند، ماهی و لوبیای سویا در رژیم خوراکی هرروز ضروری هست.

 

افراد باید روغن مورد نیاز هرروز خود را از روغن‌هاي زیتون، کنجد، دنبه و روغن حیوانی طبیعیدریافت کنند، از روغن زیتون می توان برای سالاد و تهیه غذا بهرهگیری کرد، ولی برای سرخ کردن باید روغن کنجد به کار برده شود.

 

افراد باید املاح معدنی و ویتامین‌هاي مورد نیاز خود را از غلات، گیاهان، سبزیجات، میوه‌ها و حبوبات و قند مورد نیاز بدن را از مواد طبیعی همچون عسل، کشمش، توت، انجیر و خرمادریافت کنند.

 

لزوم توجه به تغذیه مناسب

تغذیه مناسب و شناخت طبع اصلی و اکتسابی هر فرد از ارکان مهم درمان در طب سنتی هست. افراد باید با دقت به سن و طبعشان غذا‌هایي راکه برای آن‌ها خوب هست، مصرف کنند، همینطور محل زندگی از نظر جغرافیایی نیز تاثیر چشمگیری در نوع تغذیه فرد دارد.

 

به طور مثال ساکنان شمال کشور به دلیل وجود رطوبت و سردی چندان، باید در رژیم خوراکی خود از موادی همچون سیر و زنجبیل بهرهگیری کنند، اما در مکان‌هاي بیابانی و خشک مصرف غذا‌هایي همچون آب‌دوغ‌خیار، خاکشیر و تخم‌شربتی پیشنهاد میشود.

 

تدابیر غذایی

افراد باید در زمان گرسنگی، غذا مصرف کنند و گذشته از سیر شدن دست از غذا خوردن بکشند. مصرف نان گندم و جو سبوس دار در رژیم خوراکی هرروز ضروری هست، همینطور افراد باید از بعضی عادات خوراکی ناسالم که در مهمانی‌ها و رستوران‌ها رواج دارد، پرهیز کنند. از جمله این عادات خوراکی ناسالم می توان به مصرف لبنیات مثل ماست همراه با مواد خوراکی گوشتی اشاره کرد.

 

اشخاص باید در صورت مصرف مواد خوراکی با طبع سرد مثل مرغ، ماهی و برنج از ادویه‌هاي گرم همچون زنجبیل، فلفل، میخک، زردچوبه و گلپر به مقدار کافی بهرهگیری کنند. همینطور افزودن کمی شوید به برنج نیز سبب معتدل شدن طبع برنج میشود.

 

افراد باید در هنگام مصرف حبوباتی که طبع سرد و خشک دارند مثل عدس، به آن کمی گلپر و ادویه گرم بیفزایند. همینطور بهتر هست در طول روز بیش از یک وعده خوراکی پخته مصرف نشود.

 

طب سنتی برای درمان بیماری ها

افراد باید از خوابیدن بلافاصله پس از غذا خودداری کنند

 

مناسب‌ترین گوشت‌ها برای مصرف

افراد باید از گوشت‌هایي مثل گوشت ماهی دریا، گوسفند جوان، شتر و مرغ‌هاي خانگی و ارگانیک بهرهگیری کنند. گوشت گاو و گوساله طبع سردی دارند و مصرف آن‌ها موجب ایجاد سودا در بدن میشود؛ بنابراین اشخاص باید از بهرهگیری از این گوشت‌ها به خصوص در فصل پاییز و زمستان خودداری کنند.

 

شیر گاو بسیار مقوی هست و افراد باید آن را به همراه کمی عسل و زنجبیل مصرف کنند. نوشیدن شیر گاو به همراه عسل و زنجبیل نقش مؤثری در حفظ سلامتی استخوان‌ها دارد. مصرف لبنیات محلی مثل ماست، دوغ، کشک و کره با مقداری پونه، کاکوتی، شوید و گل سرخ ضروری هست.

 

لبنیات به دلیل دارا بودن کلسیم، منیزیم و املاح مورد نیاز استخوان، نقش مؤثری در حفظ سلامت استخوان دارند. مصرف پنیر به همراه گردو، پونه، چند عدد خرما و نان سنگک در وعده شام، غذای مناسبی برای سلامت استخوان هست. مواد خوراکی حاوی کلسیم برای جذب بهتر باید در شب مصرف شوند. همینطور بدن برای جذب کلسیم نیاز به پروتئین «گردو» و ویتامین D «خرما» دارد.

 

پرهیز از پرخوری در دوران مریضی

بدن در هنگام مریضی با عفونت و ویروس‌ها مبارزه می کند. افراد باید در زمان مریضی از مصرف غذا‌هاي حجیم و سرخ‌کرده خودداری و اکثر مایعات گرم و آبمیوه‌هاي طبیعی بهرهگیری کنند.

تخم‌مرغ ویتامین E بالایی دارد و به شدت مقوی هست. تخم‌مرغ باید به شکل عسلی مصرف تا زود هضم و جذب شود. بهرهگیری از تخم‌مرغی که زرده آن خیلی سفت باشد باعث افزایش کلسترول خون می شود.

 

افراد باید از خوابیدن با معده پر و کاملاً خالی پرهیز کنند. خوابیدن با معده پر به معده و قلب فشار وارد میکند. چشیدن مقداری نمک در ابتدا و انتهای غذا ضروری هست. مصرف نمکگذشته از غذا سبب کاهش اسید معده و پس از آن موجب ضدعفونی شدن و هضم بهتر غذا می شود.

 

غذا باید در کمال آرامش و بهتر هست در حالت نشسته روی زمین میل شود. مصرف غذا در حالت ایستاده و در هنگام راه رفتن موجب افزایش سودای بدن می شود. افراد باید از خوابیدن بلافاصله پس از غذا خودداری کنند. راه رفتن پس از غذا و داشتن خواب کوتاه مدت پس از راه رفتن در افراد لاغر خوب هست.

 

اشخاص باید از مصرف غذا‌هاي خیلی داغ و سرد و به ویژه آب یخ خودداری کنند. نوشیدن آب یخ به خصوص در مردان به سلامت جنسی آسیب جدی وارد میکند.

 

افراد باید غذا را به خوبی بجوند و از نوشیدن مایعات بین و بلافاصله پس از غذا امتناع کنند. پرهیز از صحبت کردن حین غذا ضروری هست. اشخاص در صورت نیاز به مصرف مایعات بین غذا بهتر هست از کمی عرق نعناع، زیره و زنیان بهرهگیری کنند. نوشیدن آب یک تا ۲ ساعت پس از غذا مجاز هست.

 

بهرهگیری هرروز شش لیوان آب خنک برای گرم‌مزاجان و ۲ تا سه لیوان آب جوش ولرم برای سردمزاجان خوب هست. همینطور افراد باید از مصرف تنقلات مصنوعی، مواد خوراکی کنسرو شده و ساندویچی دوری و تا حد امکان مواد خوراکی طبیعی بهرهگیری کنند.

 

اشخاص بهتر هست از دمنوش‌هاي گیاهی مثل به‌لیمو، بابونه، سنبل الطیب، گل‌گاو‌زبان، آویشن و چای ترش با دقت به طبع و نیاز بدنشان بهرهگیری کنند و مصرف چای را کاهش دهند.

 


صفحه قبل 1 2 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار