اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

 مجموعه : زنان و زایمان

 
 
احتمال حامله شدن از منی روی لباس زیر

 

بارداری و حامله شدن در پی ارتباطات جنسی اتفاق میافتد . اما پرسشی که ممکن است به ذهن افرادی که ارتباطات جنسی دارند خطور کند این است که از روی لباس زیری که آغشته به اسپرم و آب منی مردان شده است احتمال حاملگی وجود دارد یا خیر. پاسخ ما بله است .امکان دارد این اتفاق بیافتد.

 

شما فرایند باروری از برهم‌کنش‌های پیچیده‌ای بین تخمک و اسپرم تشکیل می‌شود.با توجه به اینکه اسپرم در هوای آزاد، روی سطوح یا پارچه در عرض چند دقیقه از بین می‌رود احتمال بارداری از روی لباس بسیار ضعیف است.

 

احتمال بارداری با شرایط خاص از بحث برانگیزترین مسائلی است که این روزها بین زوج‌های جوان ایجاد شده است. آگاهی از فرایند بارداری و شرایط زنده ماندن اسپرم می‌تواند از نگرانی زوجین بکاهد.

 

فرایند باروری چگونه است؟

 

فرایند باروری از برهم‌کنش‌های پیچیده‌ای بین تخمک و اسپرم تشکیل می‌شود که بیوشیمی، ایجاد پیوند و فعال‌سازی گیرنده‌های مولکولی روی سر اسپرم و تخمک را دربرمی‌گیرد. تخمک آزادشده به سمت لوله‌های فالوپ حرکت می‌کند و در آنجا توسط یک اسپرم بارور خواهد شد.

 

زمانی که مرد ارضا می‌شود 40 تا 150 میلیون اسپرم در مایع منی وجود دارد. اسپرم در دستگاه تناسلی زن رو به بالا شنا کرده و به سمت لوله‌های فالوپ می‌رود. زمانی که اسپرم به تخمک می‌رسد متغیر است – برخی اسپرم‌ها ممکن است در عرض نیم ساعت به هدف برسند و برای برخی دیگر این راه شاید چند روز زمان ببرد. اسپرم می‌تواند برای 48 تا 72 ساعت در بدن زن زنده بماند. از میلیون‌ها اسپرم تنها چند صد عدد می‌توانند به تخمک نزدیک شوند.

 

لقاح حدود 24 ساعت طول می‌کشد. زمانی که اسپرم به داخل تخمک نفوذ پیدا کرد سطح تخمک تغییر می‌کند و مانع ورود اسپرم‌های دیگر می‌شود. لقاح ساختار ژنتیکی نوزاد (اینکه دختر یا پسر باشد) را کامل می‌کند.

 

تخمک گذاری به زمانی گفته می شود که یک تخمک (یا در برخی موارد نادر بیشتر از یک تخمک) از تخمدان آزاد می شود و این زمان را “دوره باروری” در سیکل قاعدگی زنان می نامند. هر ماه، یک تخمک در درون تخمدان یک خانم به بلوغ می رسد. هنگامی که اندازه آن به حد معینی رسید، تخمک از تخمدان آزاد شده و از طریق لوله های فالوپ (لوله های رحمی)، به طرف رحم حرکت می کند. برای تشخیص زمان تقریبی تخم‌گذاری می‌توانید از نکات زیر استفاده کنید:

 

يك دوره قاعدگي از اولين روز شروع قاعدگي تا اولين روز قاعدگي بعدی می باشد.يك دوره قاعدگي به طور معمول ۲۸ تا ۳۲ روز طول مي‌كشد، اما ممكن است كوتاه‌تر يا طولاني تر باشد.

 

زمان تخمك‌گذاري با محاسبه‌كردن نيمه دوره قاعدگي تعيين مي‌شود.تخمك‌گذاري معمولا بين روز ۱۱ تا ۲۱ پس از شروع دوره قاعدگي رخ مي‌دهد.

 

زمان تخمك‌گذاري را همچنين مي‌توانيد با حساب‌ كردن ۱۲ تا ۱۶ روز پيش از اولين دوره قاعدگي بعدي هم به دست آوريد.

 

اسپرم‌ها می‌توانند با توجه به محیطی که در آن قرار گرفته‌اند، از چند دقیقه تا چند روز زنده بمانند

 

سلول‌ها شروع به تقسیم می‌کنند

 

زمانی که تخمک بارور شد فرآیند سریع تقسیم شروع می‌شود. تخمک بارورشده لوله‌های فالوپ را ترک کرده و 3 تا 4 روز پس از لقاح وارد رحم می‌شود.

 

هورمون‌های بارداری

 

هورمونی به نام هاش سی جی (HCG) توسط سلول‌هایی که در نهایت جفت را می‌سازند ترشح می‌شود. این هورمون حدود یک هفته پس از لقاح در خون مادر وجود دارد و تشخیص بارداری از طریق آزمایش خون یا ادرار ممکن است.

 

برای پاسخ به بسیاری سوالات در مورد احتمال بارداری از روی لباس دانستن اینکه شرایط زنده ماندن و باروری اسپرم چقدر است ضروری است. برخی کارشناسان می‌گویند اگر لباس کاملا آغشته به اسپرم شود و با واژن خانم در تماس قرار گیرد، احتمال بسیار ضعیفی برای باردار شدن وجود دارد. تاکنون بررسی‌های دقیق و خاصی در این باره انجام نشده است. اگر چه این احتمال اندک است.

 

شرایط زنده ماندن اسپرم

 

اسپرم‌ها می‌توانند با توجه به محیطی که در آن قرار گرفته‌اند، از چند دقیقه تا چند روز زنده بمانند.

 

اسپرم‌ها با قرار گرفتن در معرض هوای آزاد، روی سطوح یا پارچه سرد، در عرض چند دقیقه از بین می‌روند. (اسپرم روی یک سطح خشک، مانند لباس یا تختخواب می‌میرد ولی در آب مثلا در آب گرم وان، احتمالا برای مدت طولانی‌تری زنده خواهد ماند، زیرا در محیط‌های مرطوب و گرم بیشتر زنده می‌ماند ولی احتمال اینکه اسپرم موجود در آب وان به دستگاه تناسلی زنانه راه یابد و او را باردار کند، بسیار اندک است.)

 

در یک فضای بسته و تمیز و با دمای بدن، اسپرم‌ها معمولا 4 تا 6 ساعت یا بیشتر دوام می‌آورند.

 

اسپرم را می‌توان در دمای بسیار پایین منجمد کرد (اما نه در یخچال) و بدین ترتیب تا سال‌ها زنده می‌ماند.

 

اسپرم می‌تواند چندین ساعت در واژن زنده بماند.

 

بیشتر اسپرم‌ها طی 24 تا 48 ساعت در گردنه‌ی رحم می‌میرند اما برخی از آن‌ها 4 یا 5 روز زنده می‌مانند.برخی از اسپرم‌ها تا چند روز در لوله‌ی فالوپ دوام می‌آورند

 

نتیجه گیری

 

با توجه به مطالب گفته شده فرایند بارداری، فرایندی است که به سادگی انجام نشده و بایستی مراحل زیادی طی شود تا اسپرم به مرحله لقاح و بارداری برسد بنابراین، احتمال اینکه اسپرم بتواند از روی لباس زیر (شورت) زنده خود را به آلت تناسلی زن برساند و دیگر مراحل را طی کند بسیار ضعیف می‌باشد. تاخیر در زمان قاعدگی بانوان پس از رابطه جنسی محافظت نشده بیشتر ناشی از نگرانی درباره احتمال بارداری است.

 

irannaz.com



تاريخ : سه شنبه 8 اسفند 1396برچسب:زنان, زایمان, حامله, منی, ارتباط جنسی, اسپرم, تخمک, لقاح , | 14:31 | نويسنده : ماه |

 

 



ناباروری مردان،درمان ناباروری مردان

اختلال در تخمك گذاري، علت عمده ناباروري در زنان است

 

ناباروری چیست؟
ناباروری به حالتی گفته می شود که شما به مدت شش ماه تا یک سال (بسته به سن شما) به صورت محافظت نشده رابطه جنسی داشته باشید ولی باردار نشوید.

در واقع علامت اصلی ناباروری همان باردار نشدن است و ممکن است شما علاوه بر این علامت هیچ گونه نشانه یا علائم دیگری را مشاهده نکنید. علائم ناباروری به علل ناباروری بستگی دارد. بسیاری از شرایط پزشکی و سلامتی می توانند باردار شدن را دشوار کنند. البته در برخی موارد هیچگونه علت مشخصی برای ناباروری فرد تشخیص داده نمی شود.


علل ناباروري در زنان
1) اختلال در تخمك گذاري
اختلال در تخمك گذاري، علت عمده ناباروري در زنان است. به طوري كه 39% علل ناباروري زنان مربوط به اين مسئله است. بدون عمل تخمك گذاري لقاح انجام نمي شود و بنابراين زن باردار نمي شود. بعضي از زن ها ممكن است تخمك گذاري نكنند و يا به طور نامنظم و كم تخمك گذاري كنند و بنابراين ممكن است يا عادت ماهيانه نداشته باشند و يا عادت ماهيانه آنها كم و نامنظم باشد و حتي بعضي خانم ها با آنكه داراي عادت ماهيانه منظم هستند، داراي اختلال در تخمك گذاري هستند.

2) اختلال در لوله هاي رحمي
در بعضي زنان، لوله هاي رحمي به طور كامل و يا ناقص بسته است. در نتيجه اسپرم به تخمك نمي رسد. بسته بودن لوله هاي رحمي مي تواند به دليل عفونت، آندومتريوز و يا چسبندگي هايي پس ازعمل جراحي باشد. همچنين ممكن است اين لوله ها پس از يك حاملگي خارج رحمي بسته شوند. در كشورهاي در حال توسعه نسبت به كشورهاي توسه يافته به علت شيوع بيماري هاي عفوني دستگاه توليدمثلي، ميزان اختلال در لوله هاي رحمي بيشتر است. به طور كلي 30% علل ناباروري زن ها مربوط به اختلال در لوله هاي رحمي است .

3) آندومتريوز
آندومتريوز، حالتي است كه در آن سنگفرش رحم (آندومتر)‌ رشد می کند و از رحم هم فراتر مي رود و لوله هاي رحمي را نيز مي پوشاند و حتي آنها را مي بندد و در عمل تخمك گذاري اختلال به وجودمي آورد. آندومتريوز علت 13% موارد ناباروري است  و حدود 70% زنان داراي آندومتريوز، نابارور هستند.

4)‌اختلال درگردن رحم يا رحم
ناهنجاري هاي گردن رحم مي تواند سبب ناباروري شود كه از آن جمله مي توان به مشكلات مربوط به ساختمان بدن، عفونت هاي گردن و رحم و يا كيفيت نامناسب ترشحات رحم اشاره كرد. از طرفي تومورهاي بدخيم رحم و يا بعضي جاي زخم هاي موجود در ديواره رحم مسبب ناباروري است.

5)‌ مشكلات دستگاه ايمني بدن
مشكلات مربوط به دستگاه ايمني بدن و عوامل ايمونولوژيك نقش مهمي در ايجاد ناباروري دارند. تشخيص و درمان اينگونه بيماران مشكل است. در بعضي خانم ها،‌ عليه اسپرم مرد ماده اي بنام آنتي بادي ترشح مي شود كه اسپرم ها را از بين مي برد و يا آنها را غيرفعال مي كند و يا حتي سبب سقط خود به خود در بعضي از آبستني ها مي شود.


علل ناباروري  در مردان

 ناباروری مردان،درمان ناباروری مردان

بعضي عوامل نظير بسته بودن لوله هاي خروج اسپرم (دفران، اپيديديم)‌ سبب ناباروري در مردان مي شود

  
1) اختلالات مربوط به اسپرم

به طور طبيعي، در بيضه مرد اسپرم توليد مي شود و به هنگام انزال از وي خارج مي شود. اگر در موارد زير اختلالي باشد، شانس لقاح كم شده و مرد نابارور محسوب مي شود.

 •   ‌تعداد كم اسپرم
    •  عدم بلوغ اسپرم
    •  شكل غيرطبيعي اسپرم
   •   عدم توانايي حركت مناسب اسپرم

عواملي كه بر تعداد،  شكل،‌ بلوغ و حركت اسپرم تأثير منفي دارند عبارتند از:


بيماري هاي عفوني: بيماري هاي عفوني با شرايط التهابي نظير بيماري اوريون سبب عفونت مجاري تناسلي يا التهاب و از بين رفتن بيضه ها در مرد مي شوند. حدود 25% مرداني كه بعد از بلوغ دچار اوريون مي شوند نابارور مي شوند.

 

  ‌اختلالات هورموني : اختلالات هورموني سبب حدود 5-2% مشكلات ناباروري در مردان مي شود. توليد نامناسب هورمون هاي FSH و LH بر توليد هورمون مردانگي يا تستوسترون و توليد اسپرم تأثير دارند.


مشكلات مربوط به دستگاه ايمني بدن : در بدن بعضي مردان عليه اسپرم خودشان ماده اي به نام آنتي بادي توليد مي شود كه سبب كاهش حركت اسپرم يا به هم چسبيدن آنها مي شود.

2)‌ ناهنجاري هاي مربوط به ساختمان بدن
بعضي عوامل نظير بسته بودن لوله هاي خروج اسپرم (دفران، اپيديديم)‌ سبب ناباروري در مردان مي شود . بسته شدن لوله هاي خروج اسپرم مي تواند به علل مادرزادي، نقص ژنتيكي، عفونت ها يا التهاب هاي دستگاه ادراري – تناسلي باشد. البته جاي جراحي هاي قبلي نيز مي تواند اين لوله ها را ببندند.


از جمله عوامل ديگر ناباروري در مردان واريكوسل است. در اين حالت رگهاي درون كيسه بيضه متسع مي شود و كيفيت اسپرم كاهش مي يابد.


3)‌ عوامل ديگر
عوامل ديگري نظير ناتواني جنسي و يا انزال زودرس نيز مي تواند عامل ناباروري  در مردان باشد.

‌علل ناباروری ژنتیکی
علل ناباروری اعم از مشکلات هورمونی و چاقی تا غیر طبیعی بودن سلول های جنسی (تخمک و اسپرم) همگی می تواند به نوعی تحت تاثیر عوامل ژنتیکی باشد. برای مثال استعداد چاقی، ابتلا به عفونت و حتی لزوم انجام یک جراحی که به ناباروری می انجامد همگی هر چند کوچک می توانند به عوامل ژنتیکی مربوط باشند. امروزه مطالعات بر روی ژنهای خاص در انسان و مدل های آزمایشگاهی تا حدودی تاثیر عوامل ژنتیکی بر ناباروری را آشکار ساخته اند.


بعضی از عوامل ژنتیکی بر ناباروری مردان تاثیر می گذارند، در حالی که بعضی عوامل دیگر بر روی هر دو جنس و یا فقط بر روی زنان تاثیر گذارند. برای مثال جابجایی های کروموزومی می تواند بر روی مردان و زنان تاثیر بگذارد اما سندروم کلاین فلتر که در آن ترکیب کروموزوم های جنسی به صورت XXY در می آید تنها مختص مردان است و سندروم ترنر که در آن بیمار فقط دارای کروموزوم جنسی X است تنها مختص زنان است.


درمان ناباروری

علل ناباروری,ناباروری

عوامل ديگري نظير ناتواني جنسي و يا انزال زودرس نيز مي تواند عامل ناباروري  در مردان باشد

     
پزشک برای بهبود باروری شما پس از شناسایی علت ناباروری با یکی از روش هایی که در زیر بیان می‌کنیم، اقدام می‌کند، این روش ها شامل:

♦  جراحی، برای مثال در مواقعی که واریکوسل علت بیماری است.

♦   درمان کردن عفونت.

♦  درمان کردن مشکلات فرد در رابطه جنسی.

♦ درمان هورمونی و دارویی.

♦   استفاده از فن آوری کمک باروری.

بعضی اوقات با همه تلاش ها درمان ممکن نبوده، در این شرایط پزشک با بیمار و همسرش برای راه های جایگزین همچون دریافت اسپرم از دیگران و یا به فرزندی پذیرفتن یک کودک مشورت می‌نماید.


درمان های خانگی برای ناباروری
چندین روش که می‌تواند شانس فرزنددار شدن شما را افزایش دهد شامل:

   - افزایش تعداد رابطه جنسی در دوران تخمک گذاری همسرتان.


  -  اجتناب از مصرف لوسیون ها در هنگام رابطه جنسی چرا که ممکن است سرعت حرکت اسپرم را کم کنند.

- طب جایگزین برای درمان ناباروری

تحقیقات در این زمینه محدود است ولی بعضی از مکمل ها که ممکن است باروری را افزایش دهند شامل: ویتامین C، روی، سلنیوم، ویتامین E، ویتامین b12، فولیک اسید،  L-کارنیتین،
بتا کاروتن .

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر یک از این مکمل ها می بایست با پزشک مشورت نمایید.


پیشگیری از ناباروری
خیلی از انواع ناباروری مردان قابل پیشگیری نمی‌باشند. با این حال با رعایت موارد زیر خطر ناباروری را می‌توان کاهش داد. این عوامل شامل:

 ο سیگار نکشیدن و یا ترک سیگار
 ο  ترک مصرف الکل
 ο  اجتناب از مصرف داروهای غیرقانونی و یا مواد مخدر
  ο کاهش وزن
 ο اجتناب از وازکتومی
ο کاهش استرس
 ο اجتناب از آلوده شدن به مواد سمی و فلزات سنگین


عوارض درمان های ناباروری:

 ناباروری مردان،درمان ناباروری مردان

از جمله عوامل ديگر ناباروري در مردان واريكوسل است

   
حاملگی چند قلویی:
بیشترین و معمول ترین عارضه در درمان با  ART ، حاملگی چند قلویی است. تعداد جنین های نگه داشته شده و بالغ شدن آن ها و نهایتاً تولدشان، تصمیمی است که توسط زوج ها گرفته می شود. چنان چه چندین جنین در طی لقاح به وجود آمده باشند، برداشت یک یا چند تا از آن ها امکان پذیر است (کاهش بارداری چندقلویی). بدین ترتیب احتمال بقا برای جنین های باقی مانده افزایش می یابد.

سندرم تحریک بیش از حد تخمدان (OHSS):
در صورت تحریک بیش از حد، تخمدان ها بزرگ می شوند و منجر به درد و نفخ می گردند. معمولاً علائم خفیف و متوسط این سندرم نیاز به درمان ندارند و از بین می روند، اگر چه بارداری می تواند بهبودی این علائم را به تاخیر بیندازد. ندرتاً تجمع آب در حفره شکمی و قفسه سینه باعث تورم شکم و تنگی نفس می شود. این تجمع آب می تواند حجم خونی را کاهش داده و فشار خون کاهش یابد. موارد شدید این سندرم نیاز به درمان فوری دارند. زنان جوان و کسانی که مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک هستند، نسبت به بقیه در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سندرم تحریک بیش از حد تخمدان می باشند.

خونریزی یا عفونت:
مانند هر فرایند تهاجمی دیگری، در درمان های ناباروری و تکنولوژی های مربوط به آن  نیز خطر خونریزی و عفونت وجود دارد.

وزن کم هنگام تولد:
بالاترین درصد خطر وزن کم هنگام تولد، مربوط به حاملگی های چند قلویی است. در حاملگی تک نوزادی نیز بالاترین خطر وزن کم هنگام تولد، مربوط به درمان از طریق ART است.

نارسایی های مادرزادی:
ممکن است درمان ART با نارسایی های مادرزادی همراه باشد. ولی این موضوع نیاز به تحقیقات بیشتری برای تایید دارد. اگر می خواهید از این روش درمانی استفاده کنید، بهتر است بدانید که تا کنون، ART موفق ترین روش برای درمان ناباروری بوده است.

 

گردآوری :  سایت اطلاعات عمومی


منابع :

novindiet.com

rastineh.ir
royaninstitute.org

beytoote.com



مجموعه: زنان و زایمان

قبل از هفته چهلم بارداری، پزشک باید در مورد اینکه چه زمانی به بیمارستان یا زایشگاه بروید، صحبت کرده باشد.

 

تغییرات و علائم مادران در هفته چهلم بارداری

 

نشانه های زایمان

چه موقع باید به بیمارستان بروید؟

بعضی از پزشکان ممکن است بسته به وضعیت فردی شما، ترجیح دهند که زودتر به بیمارستان بروید. از زنانی که بارداری های پرخطر دارند ممکن است خواسته شود از ابتدای نشانه های زایمان به بیمارستان مراجعه کنند، در حالی که از زنانی با حاملگی های کم خطرتر ممکن است خواسته شود پس از یک ساعت یا بیشتر از شروع منظم انقباضات به بیمارستان مراجعه کنند.

اگر کیسه آب شما پاره شود، صرف نظر از اینکه علائم دیگر زایمان را دارید یا نه، باید فورا به بیمارستان بروید. پاره شدن کیسه آب نشانه این است که زایمان نزدیک است.

 

تحریک یا القاء زایمان

صحبت کردن با پزشک در مورد تحریک یا القاء زایمان

پس از هفته چهلم بارداری ممکن است توصیه شود که تحریک زایمان را انجام دهید. تحریک زایمان معمولا زمانی است که زایمان به تنهایی شروع نمی شود و پزشک شما در مورد خطرات بارداری طولانی مدت نگران است. بعد از هفته ۴۲ بارداری، جفت برای ارائه مواد مغذی به نوزاد شما کارآمدی کمتری دارد و این مسئله می تواند باعث ایجاد عوارض مختلفی شود.

در برخی از موارد، شما ممکن است برای تحریک زایمان برنامه ریزی شده انتخاب شوید. به چندین دلیل ممکن است تحریک زایمان برای زنی برنامه ریزی شود دلایلی از قبیل راحتی (مثلا قادر به کنترل بودن زمانی که کودک شما به دنیا می آید) و علل پزشکی (توصیه به ختم بارداری). بیش از ۲۰ درصد از همه بارداری ها تحریک می شوند. از آنجا که تحریک زایمان میتواند احتمال ابتلا به تولد کودک نارسرا افزایش دهد (به خاطر وجود احتمال تخمین نادرست تاریخ زایمان)، اکثر پزشکان قبل از هفته سی و هشتم بارداری تحریک زایمان را توصیه نمی کنند.

 

روشهای تحریک یا القاء زایمان

روشهای تحریک یا القاء زایمان

برای تحریک زایمان در قبل از هفته چهلم بارداری ، پزشک ممکن است یکی از روشهای زیر را انجام دهد:

از بین بردن غشاء – پزشک انگشت خود را با دستکش در داخل دهانه رحم قرار می دهد و غشاهای آمنیوتیک را از بین می برد (غشاهای نازکی که دیوار رحم را به کیسه آمنیوتیک متصل میکنند). هدف از از بین بردن غشا این است که موجب میشود بدن شما پروستاگلاندین ها را تولید کند که به شل شدن دهانه رحم کمک می کند و زایمان را شروع می کند.

هنگامی که پزشک شما غشاها را از بین میبرد، ممکن است گرفتگی شدید و مقداری خونریزی (یا لکه بینی) داشته باشید. این روش ممکن است ناراحت کننده باشد و تنها در بارداری هایی که از تاریخ تعیین شده گذشته اند، انجام می شود.

آماده کردن يا باز کردن دهانه رحم – اگر دهانه رحم شما کاملا آماده زایمان نباشد، پزشک شما مي تواند با استفاده از داروها يا دستگاه هاي خاصي که دهانه رحم شما را شل میکنند و کمک میکننددهانه رحم برای زایمان باز شود، زایمان را تحریک کند. ممکن است پروستاگلاندین های مصنوعی برای کمک به شروع زایمان به صورت خوراکی یا واژینال به شما داده شود.

پاره کردن کیسه آمنیوتیک – پزشک شما ممکن است به صورت مصنوعی کیسه آب شما را برای تحریک زایمان پاره کند. در طی این روش، که “آمنیوتومی” نامیده می شود، پزشک شما از قلاب پلاستیکی نازکی استفاده می کند تا کیسه آمنیوتیک شما را پاره کند. این کار برای بارداری هایی که از تاریخ تعیین شده گذشته اند، انجام می شود و تنها اگر رحم شما به طور جزئی باز شده باشد و سر نوزاد شما به لگن افتاده باشد این کار انجام می شود.

در بسیاری از موارد، طی چند ساعت بعد از پاره شدن کیسه آب، زایمان شروع میشود. با این حال، زایمان هر زنی متفاوت است. اگر زایمان شروع نشود، علاوه بر آمنیوتومی، یک روش دیگر تحریک زایمان نیز میتواند انجام شود.

اکسی توسین یا پیتوسین – پزشک ممکن است از اکسی توسین (پیتوسین) استفاده کند که هورمونی مصنوعی است که باعث انقباض می شود. اکسی توسین میتواند برای القای زایمان، یا برای قویتر شدن انقباضات شما استفاده شود.



صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار