اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

مجموعه: راز موفقیت

 

شاید فکر کنیم اگر یک توانایی را از دست بدهیم، دیگر همه فعالیت‌هایی که مستقیم با آن در ارتباط بودند را هم نمی‌توانیم انجام دهیم؛ اما تا به حال به عکاسی کردن یک نابینا فکر کرده بودید؟
مجله مهر: احتمالا خیلی از ما فکر می‌کنیم کارهای هنری و عکاسی کردن به دید خاصی نیاز دارد و آثار خوب از همنشینی زاویه نگاه به اتفاقات و اشیا در لنز دوربین به دست می‌آیند، اما افرادی هستند که همه این قاعده‌ها را بر هم می‌زنند و خلاف مسیری که همه ما تصور می کنیم قدم برمی‌دارند.

پیت اکرت آمریکایی یکی از این افراد است، او با اینکه بینایی خود را در اثر بیماری به صورت کامل از دست داده، اما حالا ۱۷ سالی می‌شود که به صورت حرفه‌ای عکاسی می‌کند و توانسته عکاس تبلیغاتی برخی شرکت‌های بزرگ هم باشد. او از سال ۲۰۰۱ هم نمایشگاه‌های عکاسی مختلفی را برگزار کرده است.

پیدا کردنش کار سخت و پیچیده‌ای نبود، می‌ترسیدم ایمیل جواب ندهد، اما خیلی زود جواب داد و از اینکه درباره خودش و کاری که انجام می‌دهد، مصاحبه کند خوشحال شد. در ادامه گفت‌وگوی ایمیلی ما با این عکاس نابینا را می‌خوانید. 

همچنین  عکس‌ها و ویدئوها از وب‌سایت عکاس برداشته شده است. 

انگار نابینا نبودید و در اثر بیماری بینایی خود را از دست دادید، ماجرا چه بود؟

من آموزش مجسمه‌سازی و طراحی صنعتی دیده‌ام و همیشه هم یک فرد کاملا بصری بودم تا بتوانم کارهایم را انجام دهم و برنامه‌ریزی داشتم در رشته معماری ادامه تحصیل دهم. اما وقتی برای چشم‌هایم به دکتر مراجعه کرده بودم؛ دکتر به آرامی گفت من بیماری خاصی دارم که به تدریج بینایی‌ام را از دست می‌دهم. اما این اتفاق زودتر افتاد و من خیلی زود بینایی خود را به طور کامل از دست دادم، آن‌هم به دلیل بیماری که هیچ درمانی برای آن وجود ندارد.

عکاسی را بعد از نابینایی کامل شروع کردید؟

تا زمانیکه نابینا نشده بودم، عکاسی را جدی نگرفتم. من ۲۷ سال قبل بینایی خودم را از دست دادم، البته بعد از نابینایی دو سالی زمان برد تا بتوانم دوباره به زندگی برگردم. در این مدت نامزدم در تمام مدت مرا همراهی کرد و با هم ازدواج کردیم و پیش خانواده من در غرب هاتفورد رفتیم. در این مدت توانستم کمربند مشکی در هنرهای رزمی را بگیرم و با داشتن مدرک MBA دغدغه‌هایم از درآمد مالی و محافظت از خودم را برطرف کنم. اما همه زندگی این‌ها نبود. همسرم می‌خواست نزدیک خانواده خودش باشد، به همین دلیل در سانفرانسیسکو خانه‌ای گرفتیم، جایی که خیابان‌های صاف و مسیرهای مستقیمی داشت که برای نابیناها خوب بود، من هم در بخش دولتی مشغول شغلی ویژه نابینایان شدم که البته از شرایط راضی نبودم و مدت زمان زیادی را آن را ادامه ندادم.

اولین مواجه شما با دوربین عکاسی چطور اتفاق افتاد؟

دلم می‌خواست کاری که دوست دارم را انجام دهم و با توجه به اینکه از قبل نجاری را بلد بودم، دستگاه آن را خریدم و خودم در خانه روی قطعه‌های چوبی کار می‌کردم و تلاشم این بود که قطعه‌ها را بزرگتر کنم. ساخت این سازه‌ها مردم را هم تحت تاثیر قرار داده بود و حتی بعضی‌ها به من در پیدا کردن طرح‌های جدید کمک می‌کردند، اما من به هنر به عنوان سرگرمی نگاه نمی‌کردم و دلم می‌خواست کار بزرگتری انجام دهم!

در همین زمان یک روز در حالی که کشوی اتاق را مرتب می‌کردم، یک دوربین پیدا کردم. آن را برداشتم. همسرم طرز کار کردن با آن را به من یاد داد و من جذب دوربین شده بودم! البته تا آن زمان چیزی از عکاسی و دوربین نمی‌دانستم. اولین عکسم را در فروشگاه تجهیزات دوربین گرفتم، بعد از اینکه سوالات زیادی از مسئول فروشگاه پرسیدم و سعی کردم تصویر روبرویم را تصور کنم. بعد برای کسب اطلاعات بیشتر به کتابخانه می‌رفتم، اما بسیاری از منابع عکاسی در کامپیوترها بودند و امکان مطالعه آن‌ها برای من که نابینا بودم، وجود نداشت.

بعد از آن برای خودم کامپیوتر و اسکنر خریدم و خودم درباره عکاسی تحقیق کردم. تجهیزات را می‌خریدم و هر روز برای عکاسی بیرون می‌رفتم. در این مدت اوزو (سگ راهنمای من) همیشه همراهم بود و حواسش به وسیله‌های من بود که چیزی را گم نکنم یا از دست ندهم.

نابینایی و عکاسی دو عنوانی هستند که در کنار یکدیگر چندان معنی ندارند، اما شما آن را انجام دادید، این اتفاق چطور افتاد؟

من عکاسی را زمانی‌که می‌دیدم شروع کردم، اما در آن زمان کار برایم خیلی جدی نبود تا اینکه نابینا شدم.

چطور با این شرایط عکاسی می‌کنید؟

من عکس‌هایم را با استفاده از صدا، لمس کردن اجسام و حافظه تصویری که از قبل دارم، می‌گیرم. البته استفاده از سه‌پایه هم در کارها به من کمک کرده است.

چه مدت است که شما در کار عکاسی فعالیت می‌کنید؟

به عنوان یک فرد کاملا نابینا از سال ۲۰۰۰ در این فعالیت هستم و از یک سال بعد از آن توانستم نمایشگاه‌هایی را برگزار کنم. 

در کارهایی که انجام می‌دهید، از کسی هم کمک می‌گیرید؟

نه، در حقیقت من همه کارها را برای به نتیجه رسیدن در زمان عکاسی انجام می‌دهم. من حافظه تصویری خودم را با چیزی که از آن می‌خواهم عکس بگیرم، مقایسه می‌کنم، البته همیشه از دیگران می‌خواهم که کارها را با جزییات نقد کنند و برایم بگویند، از همین رو زمانی که می‌خواهم عکس جدیدی را بگیرم، به این فکر می‌کنم که مردم بیشتر به چه نکاتی اشاره کرده‌اند و کدام زاویه باید چیزی که می‌خواهم از آن عکس بگیرم، نگاه کنم.

همچنین من با دوربین کار می‌کنم و تصویرها را می‌گیرم، اما روی چاپ و رنگ آن‌ها کاری نمی‌کنم و بیشتر از فایل‌های کامپیوتری کمک می‌گیرم.

برای کدام کمپانی‌های عکس گرفته‌اید؟

سواروسکی، فولکس‌واگن و برنامه تلویزیونی NCIS. همچنین در فیلم‌های مستند و کوتاه زیادی هم حضور داشته‌ام.

هنر و اثری که تولید کرده‌اید را چطور برای دیگران توضیح می‌دهید؟

من روش کار کردن خودم را دارم! با ایده‌ها و نگاه‌ خودم وارد کار شدم و وقتی می‌خواهم با دیگران صحبت کنم به آن‌ها این نکات را توضیح می‌دهم. البته برای مشتری‌های خودم هم روش مشابهی برای معرفی دارم. البته اگر خیلی رسمی باشد، به آن‌ها کتابی از نمونه تصاویری که گرفته‌ام را نشان می‌دهم و همیشه هم بعد از پایان کار یک کتاب نهایی از مجموعه کارها را به آن‌ها ارائه می‌دهم.

کدام یک از کارهایی که در همه این سال‌ها انجام داده‌اید را بیشتر از بقیه دوست دارید؟

من تقریبا همه کارهایی که در این سال‌ها انجام داده‌ام را دوست دارم، در حقیقت از زمانی که با ذهنم همه‌چیز را دیدم، این حس را پیدا کردم که با چشم‌هایم می‌توانم ببینم.

مردم در واکنش به هنر و کاری که انجام می‌دهید چه می‌گویند؟

تنها چیزی که خیلی می‌شنوم این است «چطور این کار را انجام می‌دهی!»مجموعه: راز موفقیت

ما هیجانات خود را فقط از طریق کلمات ابراز نمی کنیم . علایمی غیر کلامی مثل: ابزار چهره ای ، ژست ،وضعیت بدن ،حرکات چشم و

تن صدا نیز بسیار آگاهی دهنده هستند. 

مکان اصلی ابزار هیجانات صورت است که می تواند شماری از هیجانات را ابراز کند. 

شاخص های غیرکلامی مرتبط با شادی ،لبخند زندن، وضعیت بدنی باز و غیر دفاعی ،خوش بینی توأم با بشاش بودن صدا است که

تقریباً در اکثر فرهنگ ها به طور مشترک وجود دارد .

در واقع ما قادر به کنترل مؤلفه های غیر کلامی خود هستیم اما نمی توانیم مؤلفه های غیرکلامی رفتار خود را پنهان کنیم گاهی نیز 

آگاهانه بیانات چهره ای ما خلاف احساسات درونی ماست

برای مثال دو رقیب در یک مسابقه ورزشی گاهی به هم لبخند می زنند، مثل زمانی که ضربه می خوردند و گاهی وقتی می بازند. 

اما مطمئناً این لبخند نشان دهنده احساس واقعی آنها نیست واحساس آنها پنهان مانده است لبخند زنان در مقایسه با لبخند مردان 

بیشتراحتمال دارد که احساسات واقعی آنها را بپوشاند. به طور سنتی نقش اجتماعی زنان با

سلطه پذیری و عطوفت بیشتری همراه می باشد بنابراین لبخند جزء جدایی ناپذیر شیوه رفتار زنان بوده است .

در یک بررسی مشخص گردید که لبخند پدر در مقایسه با لبخندمادر اطلاع دهنده تر است. وقتی پدر به فرزند

خود لبخند می زند در مقایسه با وقتی که لبخند نمی زندمعمولا مهربانتر و تأییدکننده تر است تعجب آور

این که مادرانی که به فرزندشان لبخند می زنند در مقایسه با مادرانی که به فرزندشان لبخند نمی زنند

بیشتر احتمال دارد که با فرزند خویش نامهربان باشند گاهی افرادی که بیشتر تظاهر به شادی می کنند

بیشتر احتمال دارد دچار غم و اندوه باشند. در واقع این افراد یک نقاب شادی بر صورت خود می زنندتا درون غمگین خود را بپوشانند.تاريخ : سه شنبه 28 آذر 1396برچسب:روانشناسی, شاد زیستن, شادی راز موفقیت, سبک زندگی, هیجانات, ورزش , | 20:2 | نويسنده : ماه |

 روابط زناشویی

راز رابطه زناشویی موفق کیت میدلتون و پرنس ویلیام‎

 

از زمانی که به یاد داریم تاکنون، رابطه کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام رابطه ای سالم و موفق بوده است. اما راز موفقیت آنها چیست؟  در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

 

یک رابطه عاطفی احتیاج به مراقبت دارد، اگر شما هم دوست دارید بدانید که این زوج خانواده سلطنتی چگونه از رابطه شان مراقبت می کنند.

  

آنها دوست یکدیگرند

قبل از آن که کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام ازدواج کنند، همدیگر را در سال 2000 در دانشگاه ملاقات کرده بودند و از همان سال بود که رابطه ای دوستانه میان شان شکل گرفت. اگرچه آنها پس از سالها دوستی با یکدیگر ازدواج کردند اما ازدواج شان رابطه دوستانه ای که میان شان برقرار بود را از بین نبرد. در واقع، دوستی و صمیمیت میان آنهاست که موجب تداوم رابطه شان شده است.

 

با هم خلوت می کنند

حتی افراد مشهوری چون کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام هم گاهی از دوربین خبرنگاران به دور می شوند و با خودشان خلوت می کنند. اگر چه آنها در مراسم رسمی حتی دست یکدیگر را نمی گیرند، اما این بدین معنی نیست که هیچ رابطه رمانتیکی میان شان وجود ندارد.

 

آنها معتقدند که نباید مسائل خصوصی خود را در ملا عام یا حتی در شبکه های اجتماعی با دیگران به اشتراک گذاشت. در واقع ما با این کار به خودمان خیانت می کنیم و این فرصت را به دیگران می دهیم تا در مورد خصوصی ترین مسائل ما اظهار نظر کنند. درک این که چه زمانی و چگونه با همسرمان خلوت کنیم، یکی از رازهای موفقیت رابطه ای پایدار است.

  

استقلال خود را از دست نمی دهند

درست شبیه زوج های دیگر، کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام نیز گاهی کارهایشان را به تنهایی انجام می دهند. اگر چه سبک زندگی آنها به گونه ای است که باید اکثر زمان خود را با هم بگذرانند اما این مانع از استقلال آنها نمی شود. این زوج فعالیت های فردی خود را دارند، دور دوستان خود را خط نکشیده اند و با آنها هر از گاهی خوش می گذرانند و در واقع این استقلال است که آنها را در رابطه مشترک نیز قدرتمند ساخته است.

 

رابطه رمانتیک خود را حفظ می کنند

یکی از راههای داشتن یک رابطه عاطفی سالم این است که همیشه به دنبال راهی باشیم تا رابطه را زنده نگه داریم. به عنوان مثال با انجام کارهایی ساده به آن هیجان دهیم. شاهزاده ویلیام و کیت مدیلتون نیز از هر فرصتی برای بهبود رابطه شان استفاده می کنند. به عنوان مثال آنها با هم در رستورانی رمانتیک قرار می گذارند و با خوردن یک شام دونفره هیجان رابطه شان را بیشتر می کنند. بنابراین برای هر زوجی لازم است که وقتی را برای خوشگذرانی با طرف مقابلش خالی کنند و اینگونه بر آتش عشق شان بیافزایند.

  

فعالیت های مشترک انجام می دهند

آنچه در یک رابطه عاطفی اهمیت دارد، کیفیت زمان با هم بودن است، نه کمیت آن. شاید شاهزاده و دوشس کمبریج زمان زیادی برای خوشگذرانی نداشته باشند اما از همان زمانی هم که برایشان فراهم می شوند سعی می کنند به بهترین شکل ممکن، استفاده کنند. در زمان های خالی آنها معمولا فعالیت هایی را که مورد علاقه هر دوی آنهاست، انجام می دهند. به عنوان مثال باهم به اسکی می روند یا بازی مورد علاقه شان را در استودیوم با هم تماشا می کنند. البته حتما لازم نیست که این فعالیت ها ورزشی باشد، بلکه هر فعالیتی می تواند صمیمیت رابطه زوجین را بیشتر کند.

 

روابط زناشویی موفق

رابطه کیت میدلتون و شاهزاده ویلیام رابطه ای سالم و موفق بوده است‎

 

اختلاف نظرات شان را با هم حل می کنند

حتی زوج هایی که بی نهایت رابطه خوبی باهم دارند هم گاهی با اختلاف نظر رو به رو می شوند، کیت و شاهزاده ویلیام نیز از این قاعده مستثنی نیستند. اما تفاوت آنها آنجاست که می دانند چگونه مشکلات شان را باهم حل کنند. اختلاف نظر در هر رابطه ای وجود دارد اما مهم این است که تا قبل از بدتر شدن وضعیت، آن را حل کنیم، کاری که این زوج خانواده سلطنتی به خوبی بدان آگاهند.

  

با خانواده خود مهربانند

علاه بر علاقه و احترامی که برای همسرمان می گذاریم، باید با خانواده و نزدیکان او نیز به خوبی برخورد کنیم. با این کار نه تنها در چشم دیگران محبوب خواهیم بود بلکه در چشم همسرمان نیز با ارزش تر جلوه خواهیم کرد. کیت میدلتون نیز از همان لحظه اولی که مادر بزرگ شاهزاده ویلیام، ملکه الیزابت، را دید، طوری رفتار کرد که به دلش بنشیند.  

  

نظرات خود را صادقانه به زبان می آورند

تا ما آنچه در سرمان می گذرد را به زبان نیاوریم، طرف مقابل مان نمی تواند از راز دل ما باخبر شود. به عنوان مثال شاهزاده ویلیام به کیت گفت که فرزند سومی می خواهد و آنها پس از گفتگو با یکدیگر به نتیجه ای واحد رسیدند. شاید گاهی بیان نظرات موجب بحث شود اما این بحث ها هم، اگر افراط در آن نباشد، برای هر رابطه ای مفید خواهد بود. بنابراین صداقت و روراستی در بیان نظرات یکی دیگر از رازهای موفقیت این زوج سلطنتی است.

  

جز خودشان، از دیگران هم حمایت می کنند

شاید فکر کنید که نمی توانید مانند خانواده سلطنتی مدام به خیریه های مختلف کمک کنید، اما لازم نیست مثل آنها باشید، فقط کافی ست هر چقدر در توان تان است را برای کمک به دیگران کنار بگذارید. ممکن است این مقدار بسیار ناچیز باشد اما همان هم می تواند در رابطه عاطفی شما تاثیر مثبتی بگذارد. ثابت شده که کمک به دیگران باعث ترشح ماده ای در مغز می شود که به شادتر بودن ما کمک می کند و همین حس رابطه عاطفی را نیز بهبود می بخشد.

 

در هر شرایطی حامی یکدیگرند

مهم نیست که شاهزاده و کیت در یک سفر خارجی باشند یا که در یک جلسه عمومی معمولی، در هر شرایطی آنها از یکدیگر حمایت می کنند و همین حمایت هاست که عشق و علاقه آنها را نسبت بهم بیشتر می کند و بر تداوم رابطه شان می افزاید.

  

زندگی را ساده می گیرند

بیاییم صادق باشیم! چه چیزی باعث می شود که شاهزاده و همسرش چنین رابطه خوبی باهم داشته باشند. یکی از دلایلش این است که آنها زندگی را جدی نمی گیرند. به عنوان مثال در بسیاری از مواقع ساده از کنار مسائل می گذرند و تنها به مشکلات می خندند. آنها سعی می کنند تا حد ممکن یکدیگر را بخندانند و از لحظه لحظه خود نهایت لذت را ببرند.

 صفحه قبل 1 2 3 صفحه بعد
مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار