اسلاید شو

موس را روی مطلب نگه دارید )) *** به سایت خودتون خوش آمدید ** کاربران گرامی از طریق سایت ما راحت به سامانه های دولتی ، ارگانها و ادارات وصل شوید از سمت چپ منوی موضوعات سایت گزینه مورد نظر را انتخاب و وارد سامانه شوید به راحتی میتوانید فیش حقوقی خود را از سامانه مورد نظر دریافت نمایید. باتشکر مدیریت سایت اطلاعات عمومی !

مجموعه : بهداشت و زیبایی و فشن

 
 
موهای خود را چگونه حرفه ای صاف کنیم؟
حتما بارها تصمیم گرفته اید که خودتان موهای فرتان را صاف کنید اما برای انجام آن به مشکلاتی از قبیل وز و یا موج دار شدن موها برخورده اید.
باید به این نکته توجه داشته باشید که صاف کردن موهای فر و یا وز کاری نیست که هر کس خود بتواند به راحتی انجام دهد اما می توان با در نظر گرفتن تنها چند نکته از کار آرایشگران حرفه ای انجام آن را برای خود راحتتر کنید:

 

کارهایی که برای یک صافی خوب و حرفه ای باید انجام دهید:
اول: حتما وسایل مورد نیاز فراهم شود که مهمترین آنها حتی برای یک موی متوسط و یا کوتاه کلیبس یا گیره های جداکننده ی موست که برای تقسیم کردن موها به لایه های نازک جهت راحتی کار بسیار لازم است:
 
دوم: داشتن یک موپیچ یا شانه گرد محکم و البته سیمی و سفت که برای موهای بلند حتما از سایزخیلی بزرگ و موهای متوسط سایز بزرگ و موهای کوتاه سایز متوسط استفاده شود که استفاده از این سایزها به نسبت اندازه و قد مو کار صاف کردن آنها را آسانتر و تمیزتر خواهد کرد:
 
 سوم: موها نباید خیس باشند و همچنین نه خشک خشک بلکه خیلی کم نمدار و مرطوب،موی خیس و زیاد نمدار کار را سخت کرده، زمان زیادی خواهد برد و البته کار صافی مو تمیز و خوب هم از آب در نخواهد آمد:
 
چهارم: موهای بلند و متوسط را ابتدابه دو قسمت که دوطرف شانه هاست تقسیم کنید و سپس هرقسمت را با لایه های نازک و کم جدا کنیدو حتما از جلوی سر شروع کنید به دودلیل:
 
1- موهای جلوی سر زودترخشک می شوند.
وقتی از جلو موها را به سمت پیشانی سشوار می کشید درانتهای کار که موها رابه عقب هدایت می کنید پف و حالت زیبای خود را حفظ خواهند کرد.

 پنجم: حتما از باد داغ سشوار برای لخت و صاف کردن موها استفاده کنید که گاهی لازم می شود دوبار این کار را انجام دهید و شما برای بار دوم لایه ها را کمی ضخیم تر جدا کرده و بعد از باد داغ از باد سرد سشوار نیز بر روی موها بزنید.
 
ششم:
 در پایان کار از یک کریستال مو و یا کرم به مقدار خیلی کم به نوک انگشتان و کف دستها زده و لابه لا و روی موها بکشید.

سعی کنید موها رابعد از سشوار زیاد چرب نکنید.
اگر به جای سشوار از اتوی مو استفاده می کنید تمام این مراحل را برای استفاده از یک اتوی موی سرامیکی یا تفلون خوب نیز انجام دهید.بسم الله الرحمن الرحیم 

 

با سلام و ارادت خدمت شما عزیزان کاربر 

 

با عرض تأسف و تأثر بابت حادثه اخیر زلزله استان کرمانشاه 

 

که تعداد کثیری از هموطنان خوب و عزیزمان را

در این حادثه ی دل خراش از دست داده ایم. 

 

 خدمت تمامی خانواده های داغدار استان کرمانشاه

و حومه تسلیت و تعزیت عرض می نماییم 

 

** از خداوند متعال صبر عظیم برای خانواده های داغدار و 

 

طلب مغفرت برای عزیزان از دست رفته مسئلت داریم 

 

مردم عزیز استان کرمانشاه ما را در غم خودتان شریک بدارید 

 

مدیریت سایت آموزشی عمومی و سایت اطلاعات عمومی

 انواع عفونت دهانه رحم و درمان آن

در این مقاله به عفونت های دهانه رحم و درمان آن می پردازیم. 

عفونت‌های لگنی
بیماری التهابی لگن یكی از بیماری‌های عفونی مهم در زنان است. این بیماری از طریق ایجاد التهاب و عفونت در دهانه رحم، بافت‌های رحمی، لوله‌ها و گاه حتی داخل شكم و در لگن رخ می‌دهد.

عامل ایجاد این بیماری معمولا مجموعه‌ای از میكروب‌ها و عوامل عفونی است و این عوامل عفونی در بیشتر موارد از راه جنسی انتقال پیدا می‌كند.

شایع‌ترین میكروارگانیسم‌هایی كه به ایجاد عفونت در رحم و بافت‌های رحمی منجر می‌شود، شامل گنوره، كلامیدیا (كه از طریق تماس جنسی منتقل می‌شود) و میكروب‌های بی‌هوازی كه به طور طبیعی در واژن وجود دارد، است كه در شرایط مناسب بیش از حد رشد كرده و باعث عفونت‌های خاص واژن می‌شود و تحت شرایطی به سمت بالا رفته و به بیماری التهابی لگن منجر می‌شود. از این دسته میكروب‌ها می‌توان به پروتلا، پپتواسترپتوكوك و گاردنلا واژینالیس اشاره كرد.

به نظر می‌رسد این دسته از میكروب‌ها با تغییر فلور طبیعی میكروبی واژن و با ایجاد آنزیم‌های خاص بر سد موكوسی خاص دهانه رحم غلبه كرده و از میزان مقاومت این سد در برابر ورود میكروب‌ها می‌كاهد.

در نتیجه سایر میكروب‌های موجود در واژن از فرصت استفاده و از واژن به سمت بالا پیشرفت كرده و به ایجاد عفونت در این ناحیه منجر می‌شود.

چنانچه این عفونت طولانی شود یا میكروب‌های عامل عفونت از نوع خاصی باشد، به آسیب دائم به رحم و لوله‌ها و در نهایت نازایی یا دردهای لگنی مداوم منجر می‌شود.

از علل زمینه‌ساز این نوع عفونت، داشتن شركای جنسی متعدد یا داشتن شریك جنسی مبتلا به عفونت‌هایی است كه از راه جنسی منتقل می‌شود، همین‌طور انجام سقط در شرایط غیراستریل و دستكاری‌های رحم است. در گذشته داشتن آیودی را از علت‌های بروز این بیماری می‌دانستند، ولی اكنون این موضوع رد شده است.

علائم بیماری

این بیماری می‌تواند علائم متعددی داشته باشد. علائم سه‌گانه مشهور این بیماری شامل تب، درد لگن و احساس درد حین معاینه دهانه رحم و لوله‌های رحمی و تخمدان‌هاست.

اما متاسفانه این سه علامت در تمامی بیماران وجود ندارد، بنابراین بیماری كه با هر نوع علائم سیستم ادراری تناسلی مراجعه كند، مثل درد زیر شكم، ترشح از واژن، تب و لرز، خونریزی طولانی یا خونریزی نامرتب رحمی یا هر نوع علائم دستگاه ادراری باید به این بیماری مشكوك بود و در صورت لزوم سایر كارهای تشخیصی مثل بررسی آزمایشگاهی و سونوگرافی را برای بیمار انجام داد، حتی در مواردی برای تشخیص نیاز به نمونه‌برداری از رحم و بررسی لاپاروسكوپی رحم وجود دارد.

درمان

در بیشتر موارد، نیاز به بستری در بیمارستان و استفاده از آنتی‌بیوتیك تزریقی وجود دارد. در بیمارانی كه علائم شدیدتری دارند یا دچار آبسه‌های تخمدانی شده‌اند یا به درمان سرپایی پس از 48 ساعت جواب نداده‌اند، نیاز به بستری در بیمارستان وجود دارد.

به هر حال پس از بهبود حال بیمار و كاهش تب (معمولا بعد از سه روز) بیمار مرخص و درمان سرپایی با انواع آنتی‌بیوتیك‌ها به مدت دو هفته ادامه پیدا می‌كند. برای اثربخشی درمان این بیماری باید شریك جنسی بیمار نیز درمان شود.مترجم سایت

مترجم سایت

کد اخبار